شمار گشته شدگان اعتراضات یمن به ۵۲ تن رسید

 

العربیه: درحالی که آمار کشته شدگان تظاهرات روز گذشته در یمن به 52 تن رسید مخالفان با نادیده گرفتن ممنوعیت رفت و آمد روز شنبه 19-3-2011 در چند شهر عمده این کشور دست به تظاهرات زدند و در تازه ترین گزارش ها اعلام شد در درگیری پلیس یمن و تظاهرکنندگان در شهر عدن یک نفر به ضرب گلوله زخمی شد و سه نفر دیگر بر اثر شلیک گاز اشک آور به شدت آسیب دیدند.

 

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از شاهدان عینی پلیس یمن برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور و گلوله استفاده کرد.

در همین حال تلویزیون العربیه اعلام کرد علی عبدالله صالح برای جلوگیری از گسترش بیش از حد اعتراضات برای مدت 30 روز حالت فوق العاده اعلام کرد.

معترضان یمنی روز گذشته را " جمعه هشدار " نام گذاری کرده بودند و پس از پایان نماز جمعه در چندین شهر علیه علی عبدالله صالح رئیس جمهور این کشور دست به تظاهرات زدند.

 

نیروهای امنیتی و لباس شخصی پس از شدت گرفتن اعتراض ها از بالای پشت بام های خانه ها در خیابان الوحده که به میدان تغییر مرکزحضور تجمع کنندگان - منتهی می شود ، به سوی تظاهرکنندگان آتش گشودند.

اغلب معترضانی که هدف شلیک مستقیم گلوله قرار گرفتند از ناحیه سر و سینه مورد هدف قرار گرفتند.

 

اعتراض ها در یمن برای سرنگونی حکومت علی عبد الله صالح رئیس جمهور این کشور که بیش از 30 سال در این کشور حکومت می کند بیش از یک ماه است ادامه دارد و تلاش ها برای گفت و گو میان دولت و معترضان به دلیل شدت گرفتن برخوردها بین طرفین با شکست مواجه شده است.