ده تن در جریان یورش ماموران امنیتی به یک کلیسای خانگی در کرمانشاه دستگیر شدند

 

شنبه ٢۸اسفند ١٣۸٩ برابر با ١مارس ٢٠١١

 

آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز": ماموران امنیتی لباس شخصی در روزهای پایانی سال ۱۳۸۹، روز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه (۱۷ مارچ ۲۰۱۱) در ساعت ۵ بعداظهر با هجوم به خانه ایی واقع در محله فرهنگیان شهرستان كرمانشاه كه از آن به عنوان كلیسای خانگی ذكر شده كلیه افراد حاضر در محل را كه ده نفر گزارش شده است را بازداشت كردند.

بر پایه این گزارش گفته شده این مكان محل گردهمایی جمعی از نوكیشان مسیحی است كه برای عبادت و پرستش دور هم جمع شده بودند. ماموران لباس شخصی اطلاعات پس از ورود به این خانه ضمن ضرب و شتم ،توهین و استفاده از الفاظ زشت، كلیه افراد را با دستبند به مكان نامعلومی انتقال دادند.

 

اجتماع بزرگ مسیحیان فارسی زبان ایران بدلیل اینكه حكومت مذهبی جمهوری اسلامی به مسیحیان فارسی زبان اجازه حضور در كلیساها و یا داشتن كلیساهای مستقل ساختمانی را نمی دهد، عمومن مسیحیان فارسی زبان از خانه های یگدیگر بعنوان كلیسا و محل عبادت و پرستش ایورشستفاده می كنند.

 

ماموران امنیتی همچنین ضمن تفتیش و بازرسی كامل خانه برخی وسایل از قبیل تابلوهای مسیحی بر روی دیوار ،كتابهای مقدس ، دی وی دی، كیس كامپیوتر و برخی  مدارك افراد را نیز ضبط و با خود بردند.

 

این منبع آگاه به "محبت نیوز" گفت احتمال می رود بازداشت شدگان مسیحی  برای بازجوییهای بیشتر به ساختمان سه راه حافظیه كرمانشاه كه محل استقرار نیروهای امنیتی و اطلاعات است انتقال داده باشند.

 

همچنین در خبر تكمیلی این حادثه كه به " محبت نیوز" رسیده حاكی است، هفت تن از  بازداشت شدگان پس از انجام بازجوئیهای طولانی، این افراد در ساعت ۲ بعداظهر روز جمعه ۲۷ اسفند (۱۸ مارچ ۲۰۱۱) پس از انجام مراحل عكسبرداری و انگشت نگاری و همچنین اخذ تعهد مبنی بر عدم شركت در اینگونه جلسات آزاد شدند.

 

اسامی افرادی كه همچنان در بازداشت بسر می برند عبارتند از : "مقداد باباكرمی" معروف به (پولس) و یك زوج بنامهای "ناهید شیرازی و مسعود دلیجانی" می باشند كه از وضعیت نگهداری و سلامت این افراد از زمان بازداشت آنان تاكنون اطلاعی در دست نیست.

 

یك منبع آگاه خبر داد، خانواده های این افراد علیرغم پیگیری و مراجعه به سازمانها و نهادهای مربوطه تاكنون نتوانسته اند هیچگونه اطلاعی از وضعیت آنان بدست بیاورند .همچنین در برخی ارگانها مامورین حاضر به جوابگویی به خانوادهها نبوده اند و گفته شده وضعیت آزادی این افراد مشخص نیست !

 

اگر چه از سوی مقامات امنیتی تاكنون توضیحی داده نشده است اما حسب مستندات ، این بازداشت ها به دلیل باورها و اعتقادات مسیحی آنان و شركت در گردهمایی كلیساهای خانگی بوده و در راستای افزایش فشار بر جامعه مسیحیان فارسی زبان ایران كه از ماههای گذشته شاهد آن هستیم.