کشتار زندانیان در در زندان قزلحصار

 

به گزارش منابع غیررسمی، بامداد چهارشنبه، بیست و پنجم اسفندماه، بر اثر یورش گارد ویژه به زندانیان محبوس در زندان قزل حصار کرج، چند زندانی کشته و ده‌ها تن زخمی شدند. زندانیان واحد ۲ زندان قزل حصار در اعتراض به شرایط غیرانسانی خود دست به اعتراض زده و برای ساعاتی این قسمت را به کنترل خود درآوردند. در پی این اعتراض، گارد ویژهٔ زندان بامداد روز چهارشنبه به زندانیان این بند یورش برده و اقدام به ضرب و شتم و شلیک گاز اشک آور می کند. خبرگزاری حکومتی فارس طی انتشار یک سناریو نوشت: توطئه فرار و ایجاد حریق در زندان قزلحصار که قرار بود توسط عده‌ای از زندانیان شرور و قاچاقچیان مواد مخدر رقم بخورد ناکام ماند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور،‌ تعدادی از زندانیان شرور و قاچاقچیان مواد مخدر که حکم اعدام آنها صادر شده است در یکی از بخش‌های زندان قزلحصار قصد داشتند با انجام خرابکاری در زندان مبادرت به فرار کنند که با حضور مقتدرانه عوامل مسئول و همکاری سایر زندانیان که مخالف اقدام آنها بودند در اجرای نقشه خویش ناکام ماندند.

 

در این حادثه که با ایجاد حریق عمدی توسط برخی از زندانیان و تخریب برخی تأسیسات و شکستن شیشه‌ها همراه بود تعدادی از زندانیان به سمت زندان‌بانان حمله‌ور شدند که با برخورد جدی و قاطع مأموران مواجه و نهایتاً در اثر درگیری ایجاد شده تعداد کمی از آنها مصدوم و مجروح شده و چند نفر هم در اثر جراحت وارده و گازگرفتگی ناشی از دود و آتش جان باختند. حضور به موقع مأموران و اقدامات و تدابیر کنترلی و همکاری سایر زندانیان باعث شد در اسرع وقت آرامش بر قرار و هیچ‌یک از زندانیان موفق به فرار نشدند.