چند خبر کوتاه در روز چهارشنبه سوری

 

در كرمانشاه هم صداي انفجار و ترقه از همه جاي شهر به گوش مي رسد. فضاي انقلابي برشهر حاكم است . به گفته شاهدان, هيچگاه در كرمانشاه چهارشنبه سوري به اين ميزان فعال و اكتيو نبوده است.


-
در افسريه تهران تمامي سطل آشغالها راازترس جمع آوري كرده اند . تعدادي از مردم در خيابان هاي فرعي هستند و فضا كلا درافسريه شلوغ است وتب وتاب خاصي برمردم حاكم است.


-
نيروهاي سركوب در شيراز براي دستگيري مردم وارد شده اند. در ملاصدرا مردم مقاومت مي كنند و همزمان صداي ترقه و انفجار به گوش مي رسد.


-
به گزارش خبرگار آژانس ايران خبـــــــــــــر, امروز بيش از 200 نفر از خانواده ها وبستگان زندانيان سياسي جلوي اوين رفته و تجمع كردند اين خانواده ها پيگير وضعيت عزيزان بازداشتي خود وخواهان ملاقات ميباشند.

 

 دلیل بستن زودهنگام مدارس مشخص شد: اسکان نیروهای بسیجی و یگان ویژه در آنها
visionisthetruth.blogspot.:
همین الان یه گشتی تو محل خودمون زدم.کسی فعلا نبود فقط صدای بلند ترقه مرتب شنیده می شد.یه موتور سوار هم یک بمب دودزا خیلی خوب زد.با خودم فکر می کردم مردم قراره بعد از تاریکی کامل هوا بیاند بیرون،ولی چرا خبری از مزدورها نیست؟ از کنار یک دبیرستان که رد می شدم دیدم که بعله: دوتا اتوبوس پر از ساندیسخور تازه نفس با باتوم دارن خالی می شن تو مدرسه.تا دیدن که من دارم نگاه می کنم فورا در مدرسه رو بستند.


ظاهرا در 3 روز قبلی اعتراض حضور سنگین نیروهای امنیتی بازتاب بدی داشته(نشونه زبونی و ترس رژیم) برای همین آقایون مدارس رو زودتر تعطیل کردند تا تو هر محله چندتا مدرسه پر از ساندیسخور داشته باشند و در صورت لزوم بتونن بیارن وسط.

 

بنا بر خبرهاي رسيده حجم ترقه ها و نارنجك هايي كه از سوي جوانان و مردم در خيابانها در ميشود بسيار بالاست به رغم تهديدهايي كه از سوي پاسدار رادان و ساير عوامل حكومتي انجام گرفت مردم جانانه وارد صحنه شده اند ,اين درحاليست كه هنوز هوا تاريك نشده است ,بنا بر يك نامه دريافتي رسيده به كانون ,تهران هم اكنون غوغاست ,اين هموطن در نامه خود نوشته است ,تهران پرشور و حرارت است ,اينجا غوغايي برپاست ,حتي فيلم باران كردن تلوزيون هم كارساز نشد و مردم به صحنه آمده اند.