آتش زدن ماشین نیروی انتظامی و درگیری های پراکنده در تهران


به گزارش آژانس ايران خبـر، ساعت هشت شب يك ماشين نيروي انتظامي توسط چند موتور سوار در خيابان سلسبيل تهران به آتش كشيده شد. بنا بر گزارشها، مردم از این امر به هيجان آمده و شعار  مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

از همه جاي ميدان انقلاب صداي ترقه و انفجار مهيب به گوش مي رسد. جوانان وسايل انفجاري مانند موشك درست كرده اند و آنها را از بالاي ساختمان ها به روي گشت هاي بسيج پرتاب مي كنند. بسيجي ها هم مضطرب و سرگردان, در خيابان ها به دور خود و در پي منشاء پرتاب اين وسايل انفجاري مي چرخند.

 

درگیری‌های پراکنده و پرتاب گاز اشک آور در مراسم چهارشنبه سوری

 

علی رغم تمامی تهدیدات نهاد‌ها امنیتی طی روزهای اخیر، چهارشنبه سوری به صحنهٔ اعتراضات ضد حکومتی در پایتخت و چند شهر بزرگ تبدیل شده است. حضور مردم در خیابان‌های تهران، نظیر  صادقیه، شهرک اکباتان، گیشا، میدان انقلاب، آمیرآباد شمالی، تهران پارس، پیروزی، جمهوری، سعادت آباد، سرسبیل، نظام آباد، فرمانیه، ونک، مطهری، ولیعصر، آریا شهر و... به شدت زیاد است.

 

بنا به گزارشهای منتشر شده، فلکهٔ اول تهران پارس شاهد درگیری مردم با ماموران امنیتی بوده است. گفته می شود شدت درگیری های در خیابان ۱۵۴ و ميدان والفجر واقع در خاک سفيد بیشتر بوده و ماموران امنیتی برای مقابل با مردم اقدام به پرتاب گاز اشک آور کرده اند. بنابراین گزارشها، شمار از مردم مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تعدادی نیز دستگیر شده اند.

 

در ادامه یک گزارش آمده است: نکتهٔ قابل توجه حضور کم رنگ نیروهای امنیتی در محلات و استقرار پرشمار ایشان در میادین اصلی شهر است و اینکه این نیرو‌ها تاکنون عموما سعی کرده‌اند خود را از درگیری در محلات دور نگه دارند. گفته می شود تعداد زیادی از نیروهای موتور سوار بسیج نیز با حضور در خیابان های اصلی اقدام به ایجاد فضای رعب و  وحشت و خاموش کردن آتش ها نموده اند.

صدای انفجارهای پیایی هر لحظه در تهران به گوش می‌خورد که در برخی موارد تمییز آن از وسایل محترقه و یا تیراندازی نیروهای امنیتی غیرممکن است.