دستگیری و محاکمه فعال کارگری

 

امید شجاعی، فعال کارگری صبح روز شنبه، بیست و یکم اسفندماه توسط ماموران لباس شخصی دستگیر شد. روز شنبه ۲۱ اسفند ماه، امید شجاعی عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری ساعت ۹ صبح توسط چهار نفر لباس شخصی که خود را ماموران سپاه پاسداران معرفی کرده بودند، دستگیر شد.  به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری، ماموران سپاه پاسداران، بعد از ظهر‌‌ همان روز راس ساعت ۵ وی را آزاد کرده و قرار است او را جهت محاکمه به دادگاه معرفی کنند.

 

براساس این گزاش، ماموران سپاه پاسداران، امید شجاعی را به "عضویت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری" و "شرکت در مراسم ۸ مارس روز جهانی زن" متهم نموده و به همین دلیل او را دستگیر کردند.

 

امید شجاعی پیش‌تر و در تاریخ ۱ خردادماه سال ۸۸ در شهر مریوان دستگیر و به دوسال حبس تعلیقی محکوم شد. امید شجاعی قبل از آن نیز در تاریخ ۲۲ اسفندماه سال ۸۷ از طرف اداره اطلاعات شهر سقز بازداشت و مدت ۷ روز در زندان بود که با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. امید شجاعی در تاریخ تیر ماه سال گذشته در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سقز با ریاست آقای شایق به ۱۸ ماه زندان تعزیری محکوم شد.