دستکم سه تن، از جمله یک معلم در سقز و بانه دستگیر شدند

 

طی روزهای اخیر دستکم سه تن، از جمله یک معلم در شهرهای سقز و بانه دستگیر شدند. به گزارش سنی نیوز، محمد جمال هبکی روز سه شنبه ۱۷ اسفند در شهر سقز دستگیر شد. گفته می شود وی که دبیر شیمی مدارس سقز است، در محیط آموزشی دستگیر و خبرهای تأیید نشده‌ای از انتقال ایشان به اداره اطلاعات شهرستان سنندج در روز چهارشنبه حکایت دارد. هنوز از سرنوشت و علت اصلی بازداشت ایشان اطلاعی در دسترس نیست. در این گزارش آمده است که وی از پیروان احمد مفتی زاده است.

 

این در حالی است که پیش از یاسین قادری و عثمان عبدی که گفته می شود آنها نیز از پیروان مفتی زاده هستند، روز ۱۴ دی ۸۹ در شهرستان بانه دستگیر و ابتدا به زندان مرکزی سنندج و دوباره به شهرستان بانه منتقل شدند. گفته می شود این دو در جلسه‌ای با عنوان "بررسی نحله‌های فکری انحرافی" در بانه دستگیر شده اند.

 

سنی نیوز در ادامه این گزارش نوشته است: شایان ذکر است که در هفته گذشته نیز تعدادی از علمای اهل سنت خراسان رضوی، در شهرستانهای مشهد و تایباد، به نام‌های مولوی ادهم اختری، مولوی مظفر و مولوی شمس الله حیدری (در شهرستان تایباد) و حافظ عبدالرشید، استاد شعبه حفظ و امام جماعت مسجدالنبی مشهد (محله تاجرآباد) بازداشت شده بودند که هنوز از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نیست.