بازجوئی و محاکمه هیلا صدیقی، شاعر جوان به خاطر شعرهایش

 

هیلا صدیقی، شاعر جوان که شعرهایی با مضامین اجتماعی - سیاسی سروده است، همزمان توسط وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران احضار و پرونده اش به دادگاه ارسال شده است. این شاعر جوان، از آذرماه امسال به وزارت اطلاعات احضار شده و روزانه ده تا 11 ساعت مورد بازجویی قرار گرفته است. به گزارش سایت اصلاح طلب" ندای سبز آزادی"، همزمان پرونده ای برای وی نیز در سازمان اطلاعات سپاه تشکیل شده است.  ماموران امنیتی با حضور در منزل وی، به جست و جوی خانه پرداختند و برخی وسایل و دست نوشته های شخصی او را نیز ضبط کردند.

 

او گفته است ترجیح می دهد سکوت کند و منتظر تشکیل دادگاهش بماند. هیلا صدیقی در عین حال اضافه کرده است هیچ اتهامی را نمی پذیرد و همواره در چارچوب قوانین رسمی کشور فعالیت کرده است. در سه چهار سال گذشته، شعرهایی از این شاعر جوان به صورت کلیپ پخش شد که معروف ترین آن "شکست سکوت" با مطلع "از خاک سکوت آتش فریاد بسازیم، من با تو و ما میهنی آباد بسازیم" بود.

 

از جمله شعرهای هیلا صدیقی که با استقبال بسیار زیاد مواجه شده است، می توان به "زن ایرانی"،" کلاس درس خالی مانده از تو"،  "شب آیینه ها"، گل مریم"، "بابا" و "سبزست دوباره" اشاره کرد.

هیلا صدیقی که در یکی از سازمان های شهرداری تهران کار می کرد تابستان امسال به دلیل فشارهای سیاسی، خارج از محیط کار مجبور به استعفا شد.

 

کلیپ برخی از اشعار وی را می توان در لینک های زیر مشاهده کرد:

 

http://www.youtube.com/watch?v=4kPcq_2tpck&feature=player_embedded

 

http://www.youtube.com/watch?v=DWAM7C3Q8vk&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=tTbw3XRIvLk&feature=related