یک معلم در بم و سه نفر دیگر در سمنان دستگیر شدند

 

یک شهروند بهایی اهل کرمان به نام "نهاله شهیدی" هفتهٔ گذشت. به گزارش منابع بهائی، نهاله شهیدی در روز شنبه ۱۴ اسفند هنگامیکه در یکی از روستاهای اطراف شهرستان بم مشغول تدریس و سوادآموزی به کودکان روستای مزبور بود، دستگیر شد. وی روز یکشنبه ۱۵ اسفند طی یک تماس کوتاه تلفنی به خانوادهٔ خود اطلاع داده که در دادسرای بم نگه درای می شود. چند وقت پیش نیز در یک مورد مشابه، یک شهروند دیگر بهائی بنام"سحر بیرام آبادی" در کرمان دستگیر شد.


روز گذشته دادستان رژیم در بم از دستگیری شماری از فعالان فرهنگی بهایی در بم، کرمان و تهران،  که به تدریس رایگان کودکان محروم مشغول هستند خبر داد و مدعی شد که به ترویج و گسترش بهاییت تحت پوشش کارهای آموزشی فرهنگی در میان کودکان کودکستانی مشغول بوده‌اند.

 

در خبری دیگری آمده است که ماموران امنیتی چهار شهروند بهایی ساکن سمنان به نام‌های "زهره تبیانیان"، "الهام متعارفی"، "ترانه احسانی" و "پویا تبیانیان" را دستگیر کرده اند.  صبح امروز، شنبه، ماموران ادارهٔ اطلاعات سمنان به منزل زهره نیک آیین (تبیانیان)، الهام روزبهی (متعارفی)، ترانه احسانی و پویا تبیانیان در سمنان حمله کرده و ضمن تفتیش و ضبط اموال شحصی آنها، هر چهار نفر را دستگیر کردند.