باهنر: فتنه آینده از درون اصولگرایان است؛ حوزه های علميه و شريعت را کنار می گذارند


رادیو فردا : محمدرضا باهنر، از چهره های شاخص اصولگرايان در مجلس شورای اسلامی، می گويد فتنه آينده که در حال اوج گيری است از درون اصولگرايان شکل خواهد گرفت و افراد این جریان، حوزه های علميه و شريعت را قبول ندارند.

آقای باهنر در نشست دبيران استان های سراسر کشور جمعيت موتلفه اسلامی به تحليل آرايش سياسی در انتخابات آينده پرداخته و گفته است که جريان دوم خرداد با حمايت کم و بيش از فتنه، طومار خود را در هم پيچيد اما تفکر اصلاح آنان همچنان در جامعه حضور دارد.

جريان دوم خرداد به گروه و احزاب اصلاح طلبی اشاره دارد که پس از انتخابات دوم خرداد ۱۳۸۶ و انتخاب محمد خاتمی به عنوان رييس جمهور اسلامی ايران در صحنه سياسی ايران فعاليت می کردند.

آقای باهنر ابراز عقيده کرده که تفکر اصلاح طلبی در برخی مواقع مخالفت با نظام و حتی زير سوال بردن ايدئولوژی و اسلامی بودن نظام را در دستور کار خود داشته است.

وی در سخنان خود خواستار باز تعريف جريان اصولگرايی و روشن کردن تکليف گروه های اين گرايش سياسی با جريان و سران فتنه در ايران شده است.

رهبران جمهوری اسلامی ايران، شخصيت ها و رسانه های اصولگرا، اصطلاح فتنه ۸۸ و سران فتنه را برای اشاره به اعتراض های خيابانی پس از انتخابات دهم رياست جمهوری و ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، رهبران مخالفان، به کار می برند.

دبيرکل جامعه اسلامی مهندسين، جريان اصولگرايی را دارای دامنه وسيعی دانسته و گفته است که برخی با تندروی و پرخاش خود را اصولگرا می دانند و عده ای نيز می خواهند مکتب ايرانی را جايگزين مکتب اسلام کنند.

وی با محکوم کردن کسانی که به گفته وی به بهانه دفاع از ولايت با روحانيت و مرجعيت مشکل دارند گفته است: فتنه آينده که در حال اوج گيری است فتنه ای است که می خواهد از درون اصولگرايی در آيد و بگويد اصولگرا است اما حوزه های علميه و شريعت را قبول ندارد.

آقای باهنر افزوده است: اين فتنه عظيم در حال شکل گيری است، بيان مکتب ايرانی و تفکر ليبرال در مسائل فرهنگی در همين راستا است.

 

در ماه های اخير گروه های اصولگرا بارها درباره فتنه جديد و جريان انحراف در ميان اصولگرايان هشدار داده و نوک پيکان حملات خود را متوجه اطرافيان محمود احمدی نژاد، به ويژه اسفنديار رحيم مشايی، مسئول دفتر رياست جمهوری، کرده اند.

آقای مشايی متهم است که با طرح مکتب ايرانی در مقابل مکتب اسلام در جريان همايش ايرانيان خارج از کشور در مردادماه سال جاری و همزمان ايجاد تشکيلات گوناگون و توزيع پول ميان آنها، در صدد است تا نتيجه انتخابات مجلس نهم را رقم زده و سپس نامخزد انتخابات رياست جمهوری شود.

پيش از اين، فرمانده سپاه صاحب الامر قزوين، در سخنانی نسبت به شکل گيری جريان انحراف در ميان اصولگرايان هشدار داده و گفته بود: جريان انحراف پيچيده تر از فتنه است و با اسم ولايت، ارزش ها، امام زمان و انتظار جلو می آيند و نقاب شان، نقاب مهدويت است.

سالار آبنوش افزوده بود: اگر مجلس بعد مجلس سالمی نباشد سال ۹۱ فتنه، خونين است زيرا با هم می جنگيم و جريان انحراف سر در می آورد.

 

در همين زمينه، حبيب الله عسگراولادی، رييس جبهه پيروان خط امام و رهبری، هفته گذشته اعلام کرد که آيت الله علی خامنه ای در بحث انتخابات آينده مجلس شورای اسلامی، برای اصولگرايان يک فهرست را می پسندد.

وی با اشاره به نگرانی رهبر جمهوری اسلامی از اختلاف ميان اصولگرايان گفته است :مقام معظم رهبری از چنين موضوعی نگران هستند و می گويند هر بحثی داريد بنشينيد و بين خود مطرح کنيد اما اين بحث ها را رسانه ای نکنيد.

انتخابات مجلس آينده قرار است اواخر سال ۹۰ برگزار شود و انتظار می رود که رقابت اصلی میان گروه های درون جبهه اصولگرایان هوادار رهبر و دولت محمود احمدی نژاد باشد.

در حال حاضر، اکثريت مجلس هشتم که دوره آن خرداد سال ۹۱ به پايان می رسد در اختيار اصولگرايان سنتی، هواداران و منتقدان دولت محمود احمدی نژاد است.

اصولگرايان سنتی خواهان تصميم گيری جامعتين (جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين حوزه علميه قم) برای معرفی فهرست واحد اصولگرايان هستند ولی هواداران دولت به اين روند واکنس منفی نشان داده و احتمال می رود که به صورت مستقل وارد صحنه انتخابات شوند.