تجمع اعتراضی بیش از ۵٠٠ تن از معلمان زن در تهران

 

بیش از ۵۰۰ تن از معلمان زن مناطق صعب العبور و محروم استان تهران در اعتراض به تحقق نیافتن خواسته های خود و عدم دریافت حقوق بیش از ۵ ماه، صبح امروز در تهران دست به تجمع زدند. به گزارش سرویس زنان جهان، این گروه از معللمان زن که عمدتا معلمان نهضت سواد آموزی مامور به خدمت در مناطق محروم و روستاهای بومهن و رودهن و دیگر مناطق صعب العبور و محروم استان تهران هستند،  به دلیل عدم دریافت خدمات رفاهی مانند بیمه، عیدی، سنوات و... و همچنین عدم دریافت حقوق بیش از ۵ ماه صبح امروز دست به تجمع زدند.

 

گفته می شود این معلمان از ابتدای سال تحصیلی تنها ۲ ماه حقوق دریافت کرده اند و حدود ۵ ماه است که دریافت حقوق آنها به تعویق افتاده است. این زنان که برخی از آنها با جهان در ارتباط هستند به خبرنگار ما اطلاع دادند که از سوی بخش هایی از آموزش و پرورش در صورت اعتراض تهدید به اخراج شده اند.

یکی از این معلمان که نخواست نامش فاش شود گفت: "از بخش های وابسته به آموزش و پرورش به مدیر مدرسه ای که در آن تدریس می کنم تماس گرفته شده و از مدیر خواسته اند معترضان را جهت برخورد و حتی اخراج به آنها معرفی نماید."

 

در ادامه این گزارش آمده است: این زن معلم با بیان اینکه اغلب این معلمانی که حقوق دریافت نکرده اند در شرایط مالی بدی هستند و از معلمان نهضت سواد آموزی هستند که مامور به خدمت در مناطق محروم شده اند، گفت: "کار در این مناطق به قدری شرایط سختی دارد که اغلب معمان آموزش و پرورش از تدریس در آن مناطق امتناع می کنند و حاضر نیستند به آن مناطق بروند."

گفتنی است این اعتراضات در حالی از سوی خانم های معلمان اتفاق می افتد که هر ساله آموزش و پرورش با این مسئله روبرو بوده و به علت عدم برخورد درست با آن زمینه را برای به وجود آوردن یک معضل اجتماعی محیا کرده است.

باید گفت این بخش های وابسته به آموزش و پرورش که از لفظ آشوبگر برای این زنان که تنها حق مسلم خود را مطالبه می کنند، استفاده می کنند و آنها را در صورت اعتراض به اخراج تهدید می کنند در واقع یک ناامنی اجتماعی به وجود می آورند.آیا این موضوع با عدالت اجتماعی سازگار است که یک زن معلم که در یکی از سخت ترین حرفه ها و در سخت ترین شرایط مشغول به کار است بعد از عدم دریافت حقوق ۵ ماه درصورت اعتراض، آشوبگر خطاب شود.آیا وزیر محترم آموزش و پرورش از این موضوع باخبر است و آیا اگر خود وی ۵ ماه حقوق دریافت نمی کرد دست به اعتراض نمی زد؟