دستگیری وسیع زنان و دختران در روزجهانی زن

 

بنا برگزارشات منتشر شده،  سه شنبه روز جهانی زن، شمار زیادی  دختران و زنان جوان در حد فاصل خیابان اسکندری و خیابان نواب تهران دستگیر و به مینی‌بوس‌ها و ون‌های ماموران انتظامی منتقل شدند.  شاهدان عینی می گویند در خیابان رودکی تهران یک اتوبوس مملو از زنان دستگیر شده دیده اند. در این خیابان ماموران امنیتی و نظامی مردم را به بهانه بسته بودن راه به کوچه‌های فرعی هدایت کرده و سپس آن‌ها را دستگیر می‌کردند.خبر دستگیری های وسیع و فله ای در نقاط دیگر شهر تهران از جمله در "در میدان ولی عصر"، میدان ونک، میدان انقلاب، حدفاصل جمال زاده تا خیایان بهبودی و میدان صادقیه، نیز گزارش شده است.

 

در همین رابطه منابع خبری گزارش داده بودند که روز سه شنبه میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، خیابان ولیعصر تا تقاطع چهارراه ولیعصر ـ خیابان انقلاب، در ساعات ابتدایی تظاهرات روز آرامتری را نسبت به گذشته پشت سر گذاشت. با نزدیک شدن به غروب در حدفاصل چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب و از آنجا تا تقاطع توحید در خیابان آزادی، جمعیت قابل توجهی در حال راهپیمایی آرام بودند.


این گزارش افزود "در ادامه‌ این مسیر تا میدان آزادی، بنا به شیوه‌ هفته‌های قبل، با هدایت شدن مردم به خیابان‌های فرعی از میزان تکثر جمعیت به شدت کاسته شد و یکی از دلایل آن، هجوم بی‌دلیل نیروهای امنیتی به سمت مردمی که در خیابانهای فرعی به سر می‌بردند، بود. این در حالی است که در راهپیماییهای قبلی به معترضینی که در حاشیه‌ی خیابان و میادین اصلی بودند کمتر حمله یا مانع‌تراشی از ادامه‌ی مسیرشان می شد.


در ادامه گزارش فوق خاطرنشان گردید که "حضور پلیس زن به شدت چشمگیر بود، و تعدادی از زنان چادری تظاهرکننده را نیز دستگیر کردند و  به دختران بدون پوشش کامل تذکر می‌دادند."حضور "اطفال باتوم به دست" روزگذشته، پررنگ‌تر از قبل بود.