ممانعت از ادامه تحصیل فعالین دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

 

با وجود اتمام دورهٔ محرومیت از تحصیل ۸ تن از فعالین دانشجویی دانشگاه علم و صنعت، از ادامهٔ تحصیل آن‌ها در ترم جدید ممانعت به عمل آمده است. دانشجونیوز در ادامه این خبر می نویسد:  برخی از فعالان دانشجویی دانشگاه علم و صنعت پس از طی مراحل بازجویی توسط نیروهای وزارت اطلاعات و تهدید و اخذ تعهد، به صورت مشروط و با کارشکنی‌های فراوان در انتخاب واحد آن‌ها، در حال تحصیل می‌باشند؛ اما تعدادی از آن‌ها با وجود اتمام دوره‌های محرومیت از تحصیل کماکان در بلاتکلیفی به سر برده و از انتخاب واحدشان جلوگیری بعمل آمده است.

 

بنابر با این گزارش‌ها، این دانشجویان تعلیقی که در دوران محرومیت از تحصیل خود (از ۱ ترم تا ۳ ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات) ممنوع الورود به دانشگاه بودند، پس از اتمام دورهٔ محرومیت از تحصیل و شروع ثبت نام دانشجویان موفق به انتخاب واحد نشدند و تا لحظهٔ تنظیم خبر (و با وجود گذشت بیش از یک ماه از شروع ترم جدید) همچنان تعدادی از آن‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

این گزارش‌ها می‌افزاید که، برخی از این دانشجویان در ادارهٔ حراست دانشگاه با همکاری "رحمانی"- رئیس حراست دانشگاه علم و صنعت - و "خلیلی" - معاونت دانشجویی حراست - توسط بازجویان وزارت اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته و ادامهٔ تحصیل آن‌ها منوط به دادن تعهدی غیر قانونی مبنی بر عدم شرکت در هر گونه تجمع بیرون و داخل دانشگاه و عدم انجام هرگونه فعالیت دانشجویی بوده است.

 

لازم به ذکر است در تعهدهای غیر قانونی اخذشده "بندی مبنی بر سلب حق اعتراض دانشجو به هر گونه اقدام مسئولان حراست و کمیتهٔ انضباطی دانشگاه وجود داشته است"!

ضمنا مسئولان دانشگاه علم و صنعت آن دسته از فعالینی را که پس از طی مراحل بازجویی و اخذ تعهد مجاز به ادمهٔ تحصیل شده‌اند را از کلیهٔ امکانات رفاهی دانشگاه محروم کرده‌اند.