محاصره جمعیتی که به مناسبت روز جهانی زن در میدان مادر اجتماع کرده اند


به گزارش سایت کلمه وابسته به موسوی، هم زمان با حضور صدها نفر در میدان مادر واقع در خیابان میرداماد تهران، یگان ویژه و همین طور خودروهای "گشت اخلاقی" آنها را به محاصره در آوده اند. گفته می شود، صدای بوق ممتد اتومبیل ها به نشانه اعتراض در این میدان و خیابان های منتهی به آن شنیده می شود.

 

کلمه در ادامه این گزارش می نویسد: از خیایان میرداماد، هم اکنون (ساعت ۱۷) چند صد نفر از معترضان در سکوت کامل در میدان مادر و همچنین خیابان میرداماد تا تقاطع شریعتی حضور دارند.از ابتدای خیابان میرداماد تا میدان مادر بیش از ده خودروی سیاه که روی آن نوشته شده یگان ویژه دیده می شود.علاوه بر این چند خودروی گشت اخلاقی نیروی انتظامی نیز در این مسیر دیده می شود که سرنشینان آن پلیس های زن هستند.استقرار گشت های اخلاقی و ارشاد در روز تجمع معترضان اتفاق تازه ای است.

 

براساس همین گزارش بیشترین تجمع نیروهای گارد ویژه و نیروهای بسیج که لباس پلنگی بر تن دارند در اطراف محوطه اصلی میدان مادر، در کنار مجسمه نرگس عاشقان، ساخته زهرا رهنورد است. در خیابان مقابل میدان مادر نیز تعداد زیادی از خودروهای ون متعلق به نیروهای نیروی انتظامی استقرار یافته است.

 

جمعی از فعالان جنبش زنان ایران اعلام کرده بودند که سه شنبه ۱۷ اسفند امسال همگام و هم دوش با برادران هم وطن خود به خیابان ها خواهند آمد، تا اعتراضات خود را پیگیری کنند.

 

شورای هماهنگی راه سبز امید طی بیانیه شماره پنج خود، با بیان اینکه روز سه شنبه ۱٧ اسفند(هشتم مارس) فرصت دیگری برای پیوند روزجهانی زن با جنبش سبز مردم ایران در پیگیری مطالبات جامعه زنان ماست، همراهی و همگامی خود را با برنامه های فعالان و نهادهای حوزه زنان برای پاسداشت این روز اعلام و از تبدیل آن به تجمع های اعتراضی نسبت به زندانی بودن دو بانوی سبز و رهبران جنبش حمایت کرده و همزمان از همراهان سبز خواسته بود که فعالانه در برنامه های این روز شرکت کنند.

معترضان یکی از محل های تجمع اعتراضی امروز را هم زمان با زندانی بودن زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، میدان مادر انتخاب کرده اند که مجسمه نرگس عاشقان، ساخته زهرا رهنورد در آن نصب شده است