درگیری شدید بین مردم و نیروهای دولتی در لیبی/یک شهر دیگر سقوط کرد 

 

العربیه: منابع خبری روز شنبه از وقوع درگیری های شدید میان گردان های امنیتی قذافی ومخالفان در شهر زاویه خبر دادند. نیروهای هوادار قذافی پس از آغاز حمله شدید توپخانه ای به شهر زاویه یورش بردند و تلاش کردند کنترل شهر را به دست آورند اما با مقاومت شدید مخالفان مجبور به عقب نشینی شدند.

 

شاهدان عینی می گویند درگیری ها زمانی شدت گرفت که نیروهای وابسته به قذافی تلاش کردند از چند نقطفه به شهر یورش ببرند.گزارش های اولیه حاکی است در درگیری بین دو طرف نزدیک به 70 نفرکشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند.ازطرفی دیگر مخالفان قذافی تمام مناطق شرق لیبی را تحت کنترل خود درآوردند. مخالفان علاوه بر مناطق شرقی ، شهر نفت خیز " راس نوف " را نیز به کنترل خود درآوردند.

 

یورو نیوز : معترضان دولت معمر قذافی در لیبی بعد از حملات روز جمعه به شهر بندری راس لانوف اعلام کرده اند که کنترل این شهر را نیز در دست گرفته اند.

در حمله روز جمعه به شهر راس لانوف مخالفان به وسیله خمپاره و راکت به یک پایگاه نظامی حمله کردند. آنها می گویند اگرچه بعد از این حمله، توپخانه ارتش به مقابله برخاسته ولی در حال حاضر تمامی نیروهای نظامی معمر قذافی این منطقه را تخلیه کرده اند.

شهر بندری راس لانوف با داشتن یک مجمتع پتروشیمی، یکی از شهرهای مهم در ساحل مدیترانه است که در 660 کیلومتری شرق طرابلس قرار دارد.

حمله ارتش لیبی برای بازپس گرفتن شهر زاویه درغرب از مخالفان نیز منجر به درگیری شدید بین دوطرف شد.

هر دو طرف درگیری می گویند کنترل زاویه را به دست گرفته اند اما منابع خبری گفته های آنها را تایید نکرده اند.گزارش ها از کشته شدن حداقل 50 نفر در درگیری های روز جمعه در این شهر خبر می دهد.