در ادامه دستگیری اصلاح طلبان، عضو ستاد کروبی در اراک دستگیر شد

 

کمیته گزارشگران حقوق بشر- فریدون صیدی راد، عضو ستاد مهدی کروبی شاخه اراک روز دهم اسفندماه بازداشت شده است.به گزارش منابع خبری این فعال مدنی روز دهم اسفند به همراه مهسا امرآبادی بازداشت و بلافاصله به زندان اوین منتقل شده است. این در حالی است که ماموران پس از بازداشت فریدون صیدی راد، به منزل وی رفته و اقدام به تفتیش و توقیف برخی لوازم وی کرده اند.

 

گفتنی است که فریدون صیدی راد ساعت سه نیمه شب دهم اسفند طی تماس تلفنی، موضوع بازداشت خود را به خانواده اطلاع داده است، اما از آن زمان تا کنون خبر دیگری از او در دست نیست.روز دهم اسفندماه، تعدادی از فعالین مدنی، سیاسی، از جمله فخرالسادات محتشمی پور، مهسا امرآبادی و شهین جهادی نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.مسئولان قوه قضاییه در اظهار نظرهای اخیر خود، اعلام کرده اند که در روز دهم اسفندماه هیچ اتفاق خاصی در تهران رخ نداده است، اما منابع خبری مستقل از بازداشت صدها تن از شهروندان در این روز خبر داده اند که به دلیل کمبود جا در بازداشتگاه های تهران، به اماکن دولتی از جمله پادگان جی منتقل شده اند.

 

تجمع مردمی روز دهم اسفندماه، به دنبال دعوت شورای هماهنگی راه سبز امید و در اعتراض به بازداشت رهبران جبنش سبز در تهران و برخی شهرهای دیگر برگزار شده بود که با سرکوب گسترده و برخورد خشونت بار نیروهای پلیس ضد شورش و نیروهای شبه نظامی مواجه شد.