دو خبر دستگیری و انتقال زندانیان سیاسی در کردستان

 

آژانس خبری موکریان:  دادگاه انقلاب اسلامی شهر اراک یک شهروند اهل اشنویه را به نام محسن جلدیانی به حبس محکوم کرد.براساس گزارش رسیده، دادگاه انقلاب اراک محسن جلدیانی را که بهمن ماه سال 88 توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده بود به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و همکاری با احزاب غیرقانونی، به 6 سال حبس محکوم نمود.

 

گفتنی است براساس گزارش آژانس خبری موکریان ،این شهروند که مدتی را در زندان اراک بسر برده، هم اکنون در زندان مرکزی شهر مهاباد دوران محکومیت خود را سپری می نماید.

 

دو فعال کرد مریوانی که در تاریخ ۴ آذرماه سالجاری توسط ماموران امنیتی در شهر مریوان دستگیر شده بودند، روز چهارشنبه ۱۱ اسفند به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند.  

ماموران اطلاعات شهر مریوان روز۴ آذرسالجاری اقدام به دستگیری سه کرد مریوانی به نام های رفیق سهرابی، ابوبکر یگانه و عادل سهرابی کرند.

 

عادل سهرابی بعد از دو ماه بازجویی و شکنجه جسمی و روانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات مریوان به زندان مرکزی شهر سنندج منتقل شد،  اما دو فعال پس از گذشت بیش از سه ماه این دو نفر ر(فیق سهرابی و ابوبکر یگانه) روز گذشته چهارشنبه مورخ ۱۱ اسفندماه به زندان مرکزی شهر سنندج انتقال داده شدند. اتهام آنها همکاری با احزاب کرد اعلام شده است.