اعتصاب غذا در گوهردشت در اعتراض به عدم مداوای زندانی سیاسی مبتلا به سرطان

 

ده تن از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت در کرج با صدور اطلاعیه زیر، اعلام کرده اند در صورتی که به یک زندانی سیاسی مبتلا به سرطان رسیدگی پزشکی نشود، در اعتراض به آن در  روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفند اعتصاب غذا خواهند کرد.

 

متن اطلاعیه

 

یکی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج طبق تشخیص پزشک قانونی به تازگی به سرطان پاندراس از نوع بدخیم آن مبتلا شده است.

 

وی در تاریخ ۵/۱۱/۸۹ به بیمارستان مدرس تهران جهت شیمی درمانی منتقل شد و پزشکان متخصص طی نامه‌ای از دادستان خواستار باز کردن دستبند و پا بند وی شدند زیرا عمل شیمی درمانی با دست و پای زنجیر شده آن مشکل آفرین و غیر ممکن بوده و همسر آقای دکمه چی پس از پیگیری در ملاقات با آقای دولت آبادی با پاسخ منفی و تند و اهانت آمیز وی روبرو گردید.

 

از آنجایی که آقای محسن دکمه چی با خطر مرگ مواجه بوده و عدم مداخله فوری پزشکان موجب تسریع و پیشرفت سرطان خواهد شد. لذا ما امضا کنندگان این بیانیه با تفکرات مختلف و فارق از مرزبندی‌های فکری و ایدئولوژیک ضمن محکوم کردن این عمل نامتعارف و غیر انسانی خواستار صدور هر چه سریع‌تر مرخصی استعلاجی جهت بستری شدن در بیمارستان و شروع مراحل شیمی درمانی می‌باشیم، در صورت بی‌توجه‌ای و تعلل مسئولان مربوطه و عدم اعطای مرخصی در روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه اعتصاب غذا خواهیم کرد.

اسامی به ترتیب حروف الفبا

۱- جعفر اقدامی

۲- رسول بداقی

۳- بهروز جاوید تهرانی

۴- خالد حردانی

۵- عیسی سحرخیز

۶- رضا شریفی بوکانی

۷- کیوان صمیمی بهبهانی

۸- حشمت الله طبرزدی

۹- علی عجمی

۱۰- میثاق یزادن‌نژاد

تکثیر: هرانا