دستگیری یک درویش گنابادی در بروجرد و محاکمه جمعی ١۸٩درویش گنابادی

 

بیدادگاه انقلاب اسلامی بروجرد با صدور قرار دستگیری برای یک درویش گنابادی به اتهام "توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام"، به پیشواز محاکمه دستجمعی 189 درویش دیگر رفت. سایت مجذوبان نور در این باره می نویسد: حبیب پیریایی در حالی روانه زندان بروجرد شده است که در آبان ماه سال 1386، در مقابل حمله نیروهای تندرو مذهبی و قشریون افراطی به حسینیه دراویش گنابادی آن شهرستان، ایستادگی کرد و در این جریان، آسیب دید و مجروح نیز شد.

 

یادآور می‌شود حسینیه دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی شهرستان بروجرد در آبان 1386 ، توسط عده‌ای تندور مذهبی و روحانی افراطی و جمعی از نیروهای امنیتی و انتظامی تخریب شد، اما دراویش گنابادی که از آسیب‌دیدگان و مصدومان این حادثه بودند، در دادگاه آن شهرستان متهم شناخته شدند.

 

اینک که نزدیک به سه سال از این واقعه می‌گذرد، دادگاه انقلاب بروجرد در اقدامی غیرقانونی و کم‌نظیر، 189 درویش گنابادی را برای قانونی جلوه دادن تخریب حسینیه دراویش، توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و دست‌نشاندگان افراطی آنها، در 14 اسفند ماه جاری پای میز محاکمه خواهد کشید. لازم به توضیح است که این دادگاه قرار بود اوایل آبانماه سال جاری برگزار شود اما به دلایلی نامعلوم به تعویق افتاد .