شکستن شیشه اتومبیل ها توسط مأموران حکومتی


بی بی سی : ه گفته شاهد عینی از تهران، مأموران حکومتی شیشه اتومبیل هایی را که با زدن بوق یا دادن شعار با معترضان همراهی می کنند را می شکنند.یک شاهد عینی از تهران به بی بی سی فارسی گفت که تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان بسیجی در خیابان های مرکزی شهر مستقر شده اند و کار برخورد با معترضان عمدتا به عهده آنها است.

- روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز از وقوع درگیری ها و تجمعات امروز در ایران گزارش داده است.

* دویجه وله : یک شاهد عینی به دویچه‌وله می‌گوید که به نظر نمی‌رسد که با وجود تاریک شدن هوا شرایط رو به آرامش برود. وی اضافه می‌کند که نیروهای انتظامی سعی می‌کنند مردم را از خیابان آزادی به سمت کوچه‌های اطراف پراکنده کنند. این شهروند تهرانی می‌گوید که نیروهای ضد شورش به اجتماعات کوچک با باتوم و به اجتماعات بزرگ‌تر با گاز اشک‌آور حمله می‌کنند.

 

گزارش یک شاهد عینی به دویچه وله: ساعت ۴ از هفتم تیر به طرف خیابان كارگر راه افتادم. تعداد نیروها زیاد بود، درب شرقی پارك لاله هم نیروی زیادی را دپو كرده بودند. در خیابان انقلاب، تعداد نیروهای امنیتی زیاد است. به محض جمع شدن مردم، با موتور به داخل آن‌ها رفته و جمعیت را متفرق می‌كنند. در خیابان فرصت، مردم را برای بازرسی به داخل كوچه‌ها می‌برند. با تاریك شدن هوا شروع به بازرسی كرده‌اند. خیابان ۱۶ آذر از بلوار كشاورز قفل شده و ترافیك سنگین است، به نظر می‌رسد نیروها را به خیابان انقلاب برده‌اند. جمعیت مردم نسبت به ۲۵ بهمن بسیار بیشتر است ولی امروز مردم شعار نمی‌دهند. یك مورد جالب، این‌که یكی از بچه‌ها در بین نیروهای انتظامی زمین خورد، یكی از افسران نیروی انتظامی به سرعت به بقیه‌ی بچه‌ها گفت كه او را جمع و جور كرده و با خود ببرند.

برخی گزارش‌ها حاکی از بازداشت شماری از معترضان در میدان انقلاب و خیابان‌های اطراف آن دارد. بنابر این گزارش‌ها، خشونت‌ها همچنان در خیابان‌های مختلف تهران ادامه دارد. نیروهای امنیتی با با شوکر و گاز اشک‌آور به مردم حمله می‌کنند.

 

* بنا به یک گزاش تائید نشده، 2 خودرو نیروی انتظامی توسط مردم در میدان انقلاب به اتش کشیده شد.

* از ساعت ۴ به بعد که خیابان ولیعصر به سمت انقلاب مملو از جمعیت بود، نیروهای لباس شخصی با بازداشت عابرین پیاده‌یی که به انها مشکوک می شدند که از طرفداران جنبش سبز هستند، انها را به داخل خبرگزاری ایرنا انتقال می دادند.به گزارش خبرنگار رهانا، سامانه‌ی خبری خانه حقوق بشر ایران برخی از بازداشت شدگان توسط چند نفر از عناصر اطلاعاتی در این خبرگزاری مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.سپس برخی از بازداشت شدگان با امضا کردن برگه ای به عنوان تعهدنامه آزاد و برخی دیگر به محل دیگری انتقال داده شده‌اند.این در حالی است که تعدادی از مردم در مناطق مختلف در تهران بازداشت شده‌اند.