خبرهای کوتاه از اعتراضات امروز در تهران

 

بنابر گزارش ات منتشر شده، مردم با ایجاد ترافیک مصنوعی در خیابان رسالت تهران، مانع جا به جایی نیروهای ضد شورش و بسیج شده اند. شاهدان عینی از استقرار نفربرهای شهری تازه ای در تهران خبر می دهند که تا پیش از این دیده نشده بوده. این نفربرها به رنگ سیاه اند و سقف مشبکی دارند اما مشخص نیست به اسلحه مجهز است یا نه.


 خانه خامنه ای در محاصره شديد نيروهاي امنيتي

 

به گزارش سایت اصلاح طلب نداي سبز آزادي،  مسيرهاي منتهي به محل سکونت خامنه ای تحت تدابير شديد امنيتي قرار دارد. حضور بيش از اندازه نيروهاي گارد ويژه در خيابانهاي منتهي به خانه او نشان از برقراري تدابير امنيتي بسيار شديد در آن منطقه دارد.

 

به گزارش  اهدان عینی، لحظاتي پيش بعد از تجمع مردم در ميدان توحيد نيروهاي امنيتي با حمله به  مردم قصد جلوگيري از حركت مردم را به سمت خيابان آزادي دارند. گزارش هاي ارسالي حاكيست مامورين با پرتاب گاز اشك آور و موتورسواران با حمله با باتوم درگيري را با مردم آغاز نموده اند.

 

* سحام نیوز: میدان ولی عصر و خيابان بهبودي مملو از حضور مردم است. این خبری است که ندای سبز آزادی داده است. گزارش ها از حضور مردم در حوالی میدان توحید نیز خبر میدهند. اما آنچه تا كنون تاييد شده عدم شعار از سويي مردم و برخورد ازسويي مامورين بوده است. اين گزارش حاكيست اكثر خيابانهاي فرعي منتهي به خيابان آزادي با تردد زياد مردم همراه شده است.

 

* دویچه وله : از میدان انقلاب درگیری شدید میان معترضان و نیروهای انتظامی گزارش شده است. یک شاهد عینی هم می‌گوید که صدای تیراندازی شنیده اما ندیده است که کسی زخمی شود. همچنین از خیابان کارگر تهران نیز درگیری شدید گزارش ‌شده است.


یک شهروند تهرانی از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای انتظامی در خیابان ولی‌عصر با مردم خبر می‌دهد. وی می‌گوید این نیروها به مردمی هم که از پاساژهای در حال تعطیل خارج می‌شود حمله می‌کنند. جمعیت معترضان در حال افزایش است اما به نظر می‌رسد خستگی نیروهای امنیتی برخورد آن‌ها را خشن‌تر کرده است.


 
یک شاهد عینی به دویچه وله گفت از خیابان جمال‌زاده تا میدان انقلاب گروه‌های مختلف مردم حضور دارند و به صورت پراکنده شعار می‌دهند. چندبار برای پراکنده کردن مردم گاز اشک‌آور شلیک شده است. این شاهد عینی می‌افزاید که جمعیت نسبت به ۲۵ بهمن بیشتر به نظر می‌رسد.

 

* بی بی سی : یک شاهد عینی می گوید در خيابان فردوسی تهران مردم و جوانان مسير ماشين ها را بسته اند و پياده روها مملو از جمعيت است. گزارش شاهدان عینی می گوید تجمعات غیر متمرکز در تبریز از جمله در چهارراه آبرسان این شهر آغاز شده است. گزارش متععد از تهران حاکی است همزمان با تاریکی هوا به ترافیک خیابان های این شهر افزوده شده است.