درگیری و دستگیری های وسیع در تهران/کارگران کیان تایر اتوبان را مسدود کردند

 

در پی آغاز اعتراضات مردم در میدان انقلاب تهران، درگیری های وسیعی بین ماموران دولتی و مردم گزارش شده است، که گفته می شود تاکنون ده ها نفر دستگیر شده اند. به گزارش دویچه وله، شلیک مداوم گاز اشک آور توسط نیروهای انتظامی در خیابان آزادی مانع تشکیل جمعیت شده است. معترضان از هر فرصتی برای شعار دادن استفاده می‌کنند.

 

خبرگزاری آلمان از تهران گزارش داده که برخورد نیروهای امنیتی با معترضان بسیار شدید است. این خبرگزاری به نقل از شاهدان عینی گزارش داده بیشترین درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی، در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران رخ داده است.

 

* شاهد عینی در ای میلی به بی بی سی فارسی نوشته است: من امروز  شاهد حضور تعداد بسيار زيادي از كارگران كيان تاير در بيرون كارخانه و مقابل بخشداری بودم و در بعضی لحظات اتوبان رو هم مسدود كرده بودند. شعار هاي سياسی زيادی هم مي دادند، اما به علت مشغول بودن نيروهاي سركوبگر به مركز شهر، نتونستن به كارگران حمله كنند. شعاراشون واقعا سياسی بود و همه سرنشين های خودروهای گذری را كاملا غافلگير مي كرد و مدام از مرگ بر ستمگر و مرگ بر دولت مردم فريب شعار می دادند.

 

یک شاهد عینی از اهواز به بی بی سی فارسی گفت که حضور نیروهای امنیتی و بسیج در میدان ها و چهارراه های اصلی شهر بسیار چشمگیر است. به گفته این شاهد عینی، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها باعث افزایش نارضایتی ها در این شهر شده است. یک شاهد عینی از شیراز به بی بی سی فارسی گفت که حدود ساعت شش بعد از ظهر امروز در مقابل بیمارستان امام رضای شیراز درگیری میان مخالفان و نیروهای امنیتی رخ داد و تعدادی از معترضان بازداشت شدند.