در پی اعتراض امام جمعه، مسابقات دوچرخه سواری دختران برگزار نمی شود


خبرگزاری حکومتی ایسنا: مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی خراسان رضوی در پی انتقاد امام جمعه مشهد در خصوص برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری دختران گفت: این مسابقه دوچرخه‌سواری در مشهد برگزار نشده است.

جبار قوچان‌نژاد این را می گوید و ادامه می دهد مسابقات مورد اشاره امام جمعه مشهد، رقابت‌های دوچرخه‌سواری دختران قهرمانی کشور بوده که در تهران برگزار شده است و گویا از شبکه خبر و شبکه سه سیما نیز پخش شده است.در این مسابقات از مشهد هیچ ورزشکاری شرکت نکرده است.

وی ادامه داد: بعد از فرمایشات امام جمعه مشهد، در جلسه فوری با دبیر هیات دوچرخه‌سواری استان خراسان رضوی، بنا شد از این پس هیچ‌گونه مسابقه دوچرخه‌سواری دختران در شهر مشهد برگزار نشود. به طور قطع با شرایط مذهبی مشهد، در برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، مسائل شرعی رعایت خواهد شد.


 
سيداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد گفته بود: دردآور است که در دهه مهدويت امام زمان ، مسابقه دوچرخه‌سواری دختران برگزار شود و آن را نمايش دهند و اين مسابقه يک دهن کجی به امام زمان و مردم به پا خاسته است.


اين‌که قهرمان دوچرخه‌سوار دختر ۱۴ ساله باشد، آيا او بچه است؟ اينکه در گوشه‌ای يکی اين کار را بکند و بگويند اين عمل سهوی بوده است، درست نيست بلکه او فهميده اين کار را کرده است.
"
عناصر مرموز ممکن است در نظام نفوذ کرده باشند که تابلو شدن نظام ما را به عنوان جامعه مهدويت از بين ببرند"، اظهار کرد: کدام مرجع تقليد دوچرخه‌سواری زن و دختر را مجاز دانسته است؟ اين کار يک امر خلاف شرع و حرام است.