فعال دانشجوئی چپ در اصفهان دستگیر شد

 

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی : حسین سرشومی از دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اصفهان طی روزهای گذشته بازداشت گردیده است . از علت و محل بازداشت وی تا این لحظه اطلاع دقیقی در دست نمی باشد.

این فعال دانشجویی پیش تر، سه بار دیگر بازداشت شده است که از آن جمله می توان به بازداشت تابستان 1387 اشاره کرد که ایشان مدت ۱۲ روز را در بند ا.ط بازداشتگاه امنیتی حفاظت اطلاعات واقع در زندان مرکزی اصفهان (دستگرد) به سر برده بودند و پس از آن با تودیع وثیقه آزاد شده و در ادامه این فعال دانشجویی در تاریخ 10 اسفند 1387 پس از احضار تلفنی به دادگاه انقلاب اصفهان بازداشت گردیده بودند .  

بر اساس گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی در بازداشت 10 اسفند 87 قاضی یوسفی علت بازداشت مجدد این دانشجوی آزادیخواه و برابری طلب را اتهاماتی دانسته است که با پرونده ی دو دانشجوی بازداشتی دیگر در اصفهان یعنی علیرضا داوودی ( مرگ مشکوک در 7 مرداد 1388 ) و بهمن خدادادی مشترک بوده اند ، بر اساس این اطلاعات اینگونه به نظر می رسد دلیل بازداشت حسین سرشومی و چند تن دیگر از فعالین و دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب در روزها و ماه های اخیر در اصفهان همچون بهزاد باقری و بهمن خدادادی مرتبط با مرگ مشکوک این دانشجوی آزادیخواه و برابری طلب و نزدیک شدن به سالگرد جان باختن علیرضا داوودی سخنگوی دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب دانشگاه اصفهان است .

علیرضا داوودی در تاریخ 7 مرداد 1388 مدتی پس از آزادی از زندان و بعد از بستری شدن در بیمارستان خورشید اصفهان به طرز مشکوکی در گذشت .