خانواده‌ های زندانیان اعتصابی در مقابل دادسرا تجمع می کنند

 

کمیته گزارشگران حقوق بشر - در پی اعتصاب غذا و انتقال ۱۶ تن از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به سلول انفرادی، تعدادی از خانواده‌های آن‌ها اعلام کردند صبح شنبه ۹ مردادماه، در مقابل دادسرای انقلاب واقع در خیابان معلم، تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد.به گزارش منابع آگاه، تعدادی از خانواده‌های زندانیان سیاسی از جمله زندانیان بند ۳۵۰، روز چهارشنبه ۳۰ تیر نیز در اعتراض به رفتار نامناسب با زندانیان، به دادستانی تهران مراجعه کردند که برخورد نامناسب دادستان، منجر به اعتراض و سردادن شعار از سوی خانواده‌های زندانیان سیاسی شد.

کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر، از جمله زندانیانی است که پس از اعتصاب غذا به سلول انفرادی منتقل شده و از روز دوشنبه، پس از آخرین ملاقات با مادرش، هیچ تماس تلفنی با منزل نداشته است. از سوی دیگر پس از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای این فعال مدنی، هنوز تاریخ دقیق دادگاه تجدیدنظر مشخص نیست و مادر وی امیدوار است روز سه‌شنبه هفته جاری، پس از ملاقات با مسئول شعبه مربوطه، تاریخ رسیدگی به پرونده مشخص شود.

در چند روز گذشته، اخباری مبنی بر اعتصاب غذا و انتقال ۱۶ تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتشر شد. اعتصاب غذای زندانیان، در اعتراض به رفتار نامناسب مسئولان بند و شرایط نامناسب بند ۳۵۰ انجام شده است.

اسامی این زندانیان به این شرح است: کوهیار گودرزی، مجید توکلی، کیوان صمیمی، علی ملیحی، بهمن احمدی امویی، عبدالله مومنی، ضیاء نبوی، مجید دری، حسین نورانی‌نژاد، بابک بردبار، غلامحسین عرشی، علی پرویز، حمیدرضا محمدی، جعفر اقدامی، ابراهیم بابایی و پیمان کریمی آزاد.

از سوی دیگر، گزارش‌ها حاکی از وخامت وضعیت جسمانی پیمان کریمی آزاد در پی اعتصاب غذا است. کریمی آزاد، به بیماری دیابت مبتلاست و تزریق انسولین برای وی ضروری است.