از معلم فعال بعد از دستگیری اطلاعی در دست نیست

 

از وضعیت محمود باقری معلم فعال عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان اریان و معلم فیزیک منطقه 4 تهران که در هشتم تیرماه، پس از احضار به حراست آموزش و پرورش منطقه 4 تهران توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد هیچ اطلاعی در دست نیست. هرانا در این باره می نیوسد:  ماموران وزارت اطلاعات پس از بازداشت این معلم همراه با وی به منزل شخصی وی مراجعه کرده و کامپیوتر، کتاب و موبایل و دیگر اقلام شخصی او را ضبط و وی را به بند 209 زندان اوین منتقل کردند.


همسر باقری می گوید: بیش از سه هفته است که از وی بی خبر هستیم و تنها 12 روز پس از بازداشت یک بار به صورت کوتاه با منزل تماس گرفته و از حضور خود در بند 209 زندان اوین خبر داد.باقری افزود: سه بار به دادستانی مراجعه کردیم ولی دادستانی تا کنون پاسخ واضحی به ما نداده است.


همسر این عضو کانون صنفی معلمان هم چنین خاطر نشان کرد که از دادستانی تهران درخواست ملاقات با آقای باقری را داشته اند که هنوز جوابی نیامده است.
وی با اعلام نامشخص بودن اتهام همسرش گفت: اتهام ایشان به صورت واضح مشخص نشده ولی علت احضار ایشان به حراست آموزش و پرورش به دلیل حضور در جلسه کانون صنفی معلمان در یزد بوده است.باقری در خصوص سابقه بازداشت این فعال صنفی گفت: سال 85 در تجمع سراسری معلمان کشور به اتهام اقدام علیه امنیت کشور بازداشت و به پنج سال حبس تعلیقی محکوم و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.