دویست و پنجاه پاسدار سردار سپاه پاسداران حامی موسوی بازنشسته شدند

 

سایت اصلاح طلب جرس: فرمانده کل سپاه پاسداران، سه روز قبل برای نخستین بار به حمایت برخی از پاسداران از رهبران مخالفان دولت اذعان کرد و اظهار داشت اقناع این دسته از پاسداران بهتر از حذف آنان است. فرمانده کل سپاه به تعداد و میزان مخالفت ها در درون سپاه پاسداران اشاره نکرده است، اما در دوران مبارزه‌های انتخاباتی میرحسین موسوی تعدادی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران نیز از او حمایت کرده بودند.

به گزارش منابع خبری جرس در تهران ستادي مرکب از حجت الاسلام سید مجتبي خامنه اي (فرزند مقام رهبری)، سرلشکر سید حسن فيروزآبادي (رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح)، سردار محمد رضا نقدي (فرمانده بسیج) و حجت الاسلام سردار حسین طائب (معاون اطلاعات سپاه پاسداران) به دستور آقای خامنه اي تشکیل شد و طی جلسات متعدد در مورد بازنشسته کردن سرداران سپاه که به ميرحسين موسوي راي داده بودند يا پس از انتخابات از دولت و اقدامات خشن نهاد های وابسته به آن پشتيباني نکرده بودند تصميم گرفتند.

این ستاد در نهايت دویست و پنجاه (250) نفر از سرداران سپاه را بازنشسته کرده است. در ميان اين افراد سرداراني که هشت سال سابقه حضور در جبهه را داشتنند و مسئوليت هاي مهمی از قبیل فرمانده لشکر يا فرمانده تيپ داشتند به چشم مي خورد. سردار حسين علاوي ، سردار حسين دهقان ، سردار مصطفي آجر لو و سردار مرتضي قرباني در ميان اين سرداران مغضوب و بازنشست شده به چشم می خورند

اکنون معنای سخن شنبه فرمانده سپاه بهتر درک می شود. این سردارن سپاه که منتقد سیاستهای خشن نظام بوده و عملا از موسوی حمایت کرده اند، البته به تعدادی بوده اند که اولا غیرقابل انکار بوده اند، ثانیا به سادگی قابل حذف فیزکی یا برخورد هم نبوده اند، و علیرغم اینکه بطور مکرر تحت ارشادهای مربیان عقیدتی سیاسی "طرح بصیرت" قرار گرفتند، اما قانع نشدند؛ این پاسداران صادق به دستور مستقیم آقای خامنه ای از خانواده سپاه حذف شدند و به خدمت رسمی آنها خاتمه داده شد.