مراسم سالگرد یکی از جان باختگان شکنجه گاه کهریزک

 

مراسم بزرگداشت اولین سالگرد قتل رامین آقازاده قهرمانی، فردا جمعه در تهارن برگزار می شود. به گزارش سایت کلمه وابسته به موسوی، مراسم سالگرد این جان باخته فردا در مسجد امیر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی از ساعت دو و نیم تا چهار بعد از ظهر برگزار می شود. رامین قهرمانی چهارمین جان باخته کهریزک است. در ادامه این گزارش آمده است:  وی ۱۵ روز بعد اینکه خود را برای دفاع از بیگناهی اش به مقامات انتظامی معرفی کرده بود، با پیکری شکنجه شده از زندان آزاد و پس از دو روز بر اثر جراحات وارده به شهادت رسید.

 

ظاهرا در درگیری های روزهای پس از انتخابات، ماموران مدعی شده بودند که رامین را از طریق دوربین مداربسته یک بانک شناسایی کرده و برای دستگیری وی به منزلش مراجعه می کنند. به دلیل عدم حضور رامین در منزل، ماموران به مادر او می گویند که فرزندش را هرچه زودتر معرفی کند. مادرشهید قهرمانی نیز با استناد به بیگناهی پسرش، ساعتی بعد همراه با او به محلی که ماموران گفته بودند مراجعه می نماید. در این مراجعه رامین دستگیر کرده و به کهریزک منتقل می شود.

رامین که پس از آزادی به دلیل لخته های خون در سینه و شکستگی جمجمه به شهادت می رسد، در آخرین ساعات حیات به اطرافیانش گفته بود که چندین روز او را از پا آویزان کرده بودند.

 

رامین آقازاده قهرمانی متولد سال ۱۳۵۸ بود.