استاد دانشگاه‌تهران:‌ مرا زود بازنشست کردند

 

دوشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۸۹

 

روح الله عالمی، استاد دانشگاه تهران گفت:" می توانم مستند به سابقه 22 ساله به عنوان عضو هیئت علمی 14 سال دیگر نیز تدریس کنم اما تشخیص رئیس دانشگاه که از اختیارات وی نیز است این بوده که به 30 سال سابقه کاری بنده استناد شود و بازنشسته شوم." روح الله عالمی عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران با بیان اینکه دارای ۲۲سال سابقه تدریس در دانشگاه تهران است گفت: حداقل ۱۴ سال دیگر می توانستم تدریس کنم اما خبر بازنشستگی ام را از طریق مسئولان دانشکده ادبیات و علوم انسانی شنیده ام.

به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر، روح الله عالمی با تأیید خبر بازنشستگی اش از دانشگاه تهران گفت: این موضوع یک تصمیم درون دانشگاهی بوده است. مسئولان دانشکده ادبیات و علوم انسانی پیام رئیس دانشگاه مبنی بر بازنشستگی ام را ابلاغ کردند.

وی افزود: ۲۲ سال سابقه عضویت هیئت علمی دارم و حداقل ۱۴ سال دیگر می توانم به فعالیت خود ادامه دهم. از طرف دیگر چون دارای ۳۰ سال سابقه کار از اول انقلاب اسلامی هستم این اختیار برای رئیس دانشگاه ایجاد می شود که متوسل به این ۳۰ سال سابقه شود و حکم به بازنشستگی دهد. البته این جزء اختیارات رئیس دانشگاه است که هم می تواند متوسل به این ۳۰ سال شود و هم می تواند نشود.

 

این عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران در توضیح بیشتر گفت: از اول انقلاب در آموزش و پرورش مشغول شدم و سپس به دانشگاه تهران منتقل شدم. سابقه ۳۰ ساله ام مربوط به مجموع فعالیت در آموزش و پرورش و دانشگاه تهران است. بر اساس قانون یک عضو هیئت علمی دانشگاه می تواند سنوات اداری قبل از عضویت هیئت علمی اش را به دانشگاه منتقل کند اما جزء سوابق هیئت علمی اش حساب نشود.

 

بنابراین می توانم مستند به سابقه ۲۲ ساله به عنوان عضو هیئت علمی ۱۴ سال دیگر نیز تدریس کنم اما تشخیص رئیس دانشگاه که از اختیارات وی نیز است این بوده که به ۳۰ سال سابقه کاری بنده استناد شود و بازنشسته شوم.روح الله عالمی خاطرنشان کرد: هنوز به بنده اعلام نکرده اند که دیگر نمی توانم اصلا تدریس کنم بنابراین احتمال این وجود دارد که به طور غیر رسمی باز هم بتوانم در کلاسهایم حاضر شوم.

 

http://www.kanoon-zendanian.org/