افزایش فشار بر فعالان کارگری/انتقال سعيد ترابيان  به زندان گوهردشت

 

برخورد ها و اعمال فشارهای نهادهای امنیتی بر فعالین کارگری که از خرداد ماه با دستگیری چند از فعالان و اعضای سندیکاهای کارگری آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

 

محاکمه مجدد منصور اسانلو

 

دادياری شش بیدادگاه انقلاب اسلامی کرج روز يکشنبه، منصور اسانلو، رئيس زندانی هيئت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، را بار ديگر متهم به تبليغ عليه نظام کرد.

اين در حاليست که منصور اسانلو قبلا نيز به همين اتهام  محاکمه و به زندان محکوم شده بود وی  که در تيرماه ۸۶ دستگير شد،به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و تبليغ عليه نظام، به پنج سال زندان محکوم شده است.


انتقال سعيد ترابيان به زندان رجايي شهر كرج و بی خبری از وضعیت رضا شهابی

 

سعيد ترابيان از اعضاي سنديكاي کارگران اتوبوس راني تهران روز گذشته به زندان رجايي شهر كرج منتقل شد.  از سوي ديگر از رضا شهابي عضو ديگر اين سنديكا خبري در دست نيست .اين فعال كارگري در تماس تلفني كه هفته گذشته با خانواده خود داشته است اعلام كرده در حال حاضر در بند 209 زندان اوين محبوس است .

 

تا كنون از وضعيت و اتهامات اين دو فعال كارگري خبري در دست نيست .

 

تهدید فریدون نیکوفر عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 

فریدون نیکوفر از اعضای سندیکای کارگران  شرکت کشت و صنعت هفت تپه از سوی نیروهای حراست شرکت نیشکر هفت تپه تهدید شد ، در صورتی که به زودی خانه سازمانی این شرکت را ترک نکند تمامی وسایل خانه اش را به خیابان خواهند ریخت و به شدت با وی برخورد خواهند کرد.

در همین حال در اقدامی جداگانه حراست این شرکت با احضار و تهدید فعالین کارگری این شرکت که در خصوص جمع اوری کمکهای مالی به اعضای اخراجی سندیکای هفت تپه  فعالیت میکردند اعلام کردند در صورتی که به این کار ادامه دهند انها را به اداره اطلاعات  شهرستان ارجاع خواهند داد.