فرزندان رفسنجانی بزدوی محاکمه می شوند

 

شبکه جنبش راه سبز (جرس): به گزارش خبرنگار جرس از تهران، دادگاه فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت، بهار امسال برگزار می شود. به دنبال فشارِ بخشهای تندرو و افراطیِ حاکمیت برای محدود کردن بیشتر هاشمی رفسنجانی و ایراد اتهامات متعدد به فرزندان وی، فرزندان هاشمی رفسنجانی اواخر زمستان گذشته آمادگی خود را برای دفاع در دادگاه صالحه اعلام کرده بودند. به گزارش خبرنگار جرس از تهران، در نخستین دیدار هاشمی رفسنجانی با رهبر جمهوری اسلامی در سال جدید وی بار دیگر بر درخواست فرزندانش تأکید کرد. به نظر هاشمیِ رفسنجانی، این جو مسموم  تنها با برگزاری دادگاه مرتفع خواهد شد. رئیس مجلس خبرگان معتقد است هر دادگاه بیطرفی بر بیگناهی فرزندانش حکم خواهد کرد.
 
آقای خامنه ای در همان دیدار قول داد که قاضی دادگاهِ فرزندانِ هاشمی فردی بیطرف باشد و تنها بر اساس قانون حکم خواهد کرد. گفته می شود وی همچنین تضمین کرد که فرزندان هاشمی قبل از محاکمه و در طول برگزاری دادگاه بازداشت نخواهند شد.

خبرنگار جرس در گزارش خود از تهران می افزاید سخنان شیخ صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در نخستین سخنرانی سال جدید مبنی بر "برخورد با دانه درشتها و استقلال قوه قضائیه"، به دنبال صدور اجازه برگزاری دادگاه مهدی و فائزه هاشمی رفسنجانی از سوی رهبری ایراد شده است.
 
این گزارش همچنین خاطرنشان می سازد که برگزاری دادگاه فرزندان هاشمی در زمره مهمترین وقایع بهار امسال خواهد بود.
 
هنوز مشخص نشده است که دادگاه فوق الذکر، بصورت علنی برگزار خواهد شد یا خیر.
 
لازم به ذکر است علیرضا آوایی، رئیس کل دادگستری استان تهران، چهارشنبه ۱۹ اسفند گذشته (۱۰ مارس) به خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا گفته بود که برای رسیدگی به اتهامات مهدی و فائزه هاشمی، پرونده ای در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است.
 
غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور نیز ادعا کرده بود: "در صورتی که علیه مهدی هاشمی، شکایتی مطرح شود دادستان تهران باید بسرعت به آن رسیدگی کند تا یک بار برای همیشه به حرف ها و حدیث ها در این زمینه پایان داده شود."