دستگیری هشتاد و دو نفر در مراسم چهارشنبه سوری شهرک کارگری فولادشهر


یک عامل رژیم در دادگستری زرین شهر از تشکیل 82 پرونده برای شرکت کنندگان در مراسم چهارشنبه سوری خبرداد.به گزارش هرانا، این فرد که خواست نامش فاش نشود، با بیان این گفت:82 نفر از شرکت کنندگان در مراسم چهارشنبه سوری  در شهر فولادشهر دستگیر شده اند که از این تعداد هفتاد نفر آزاد و 12 نفر کماکان در بازداشت به سر می برند.

خانواده های این 12 نفر توسط مقامات امنیتی تهدید شده اند که درباره وضعیت فرزندان شان هیچ گونه اطلاع رسانی نکنند.در ادامه این گزارش آمده است: در روز چهارشنبه سوری تعدادی از مردم در حد فاصل سه راه ب5 تا چهارراه ب5 به جشن و پایکوبی مشغول بودند که مورد حمله نیروهای لباس شخصی و پلیس قرار گرفتند .این نیروها تعداد زیادی از مردم را بازداشت کردند.

تعدادی از افراد بازداشت شده به ورزشگاه کارگران زرین شهر واقع در کمربندی سجاد انتقال یافته و تا صبح بازجویی شدند.

 

همچنین،در روزهای پس از این ماجرا  چندین نفر از طریق فیلم های شب درگیری شناسایی و دستگیر شدند. تمام افراد بازداشتی به زندان دستگرد بند اطلاعات منتقل و موردضرب و شتم قرارگرفتند .

شایان ذکر است که فولادشهر در خرداد 82 نیز شاهد اعتراضات وسیعی بود که با سرکوب بی رحمانه ای مواجه شد.در طی این سرکوب صدها نیروی یگان ویژه در ساعت 2 بامداد به چندین مجتمع آپارتمانی که نزدیک به محل اعتراضات و درگیری ها بود حمله کردند و با شکستن در وارد خانه ها شده و ضمن ضرب وشتم شدید پیر و جوان و زن ومرد صدها نفر را دستگیر کردند. گفتنی است،در فولادشهر بسیاری از کارگران و بازنشستگان کارخانه ذوب آهن اصفهان سکونت دارند.