اجرای حکم مرگ یک زن متوقف شد


هرانا: اجرای حکم اعدام اکرم مهدوی بعد از تلاش‌های بسیار با رضایت یکی از اولیای دم متوقف شد.به گزارش هرانا به نقل از واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ، مینا جعفری وکیل اکرم مهدوی در این زمینه  به مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران می‌گوید خوشبختانه  از صحبت‌هاي زيادي كه با خانواده مرحوم يوسفي، ‌مقتول پرونده اكرم مهدوي شد، يكي از اولياي دم ( از فرزندان مرحوم) پس از حضور در دفترخانه اسناد رسمي، رضايت خود را اعلام داشته  و اين امر سبب  توقف و به تعويق افتادن اجراي حكم اعدام اكرم مهدوي شد.

وی در مورد ادامه‌ی روند این پرونده به مجموعه می‌گوید: براساس ماده 264 قانون مجازات اسلامي در صورتي كه هر يك از اولياي دم رضايت بدهد، اعدام صرفا پس از پرداخت سهم افرادي كه قاتل را عفو كرده‌اند، به قاتل امكان پذير است. به همين دليل مقرر شد كه روز 2 شنبه، ‌ساير اوليا ي دم در اجراي احكام دادسراي جنايي حاضر شده و مبلغي كه تعيين مي شود را به حساب دادگستري واريز نمايند و در صورت عدم تامين مبلغ تعييني ، اكرم در زندان باقي مي‌ماند.

اجرای حکم اکرم مهدی در روز جهانی مبارزه برای اعدام در حالی متوقف می‌شود که دو نوجوان به نام‌های بهنود شجاعی و صفر انگوتی در آستانه‌ی اعدام به سر می‌برند.