پرونده کروبی در "دادگاه روحانیت" مورد بررسی قرار می گیرد

 

خبرگزاری حکومتی ایسنا: دادستان تهران درباره ادعاهای کروبی و پاسخ هیات سه نفره قوه قضائیه پیرامون موضوع تجاوزات در زندان گفت: کمیته سه نفره در رابطه با این موضوع اعلام نظر کرده و گزارش به دستگاه قضایی ارجاع شده و از آنجایی که آقای کروبی روحانی است طبیعتاً دادسرای ویژه روحانیت مرجع صالح برای رسیدگی است منتها گزارش کمیته سه نفره که در مطبوعات و تلویزیون پخش شد به طور طبیعی در مسیر قانونی به دادستانی ارجاع شده و در حال بررسی است. جعفری دولت آبادی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگاه های انقلاب اسلامی، سرپرست دادسرای ناحیه 20 تهران و معاون امنیت دادسرای تهران که دیروز برگزار شد، همچنین با بیان اینکه تهدیدات امنیت ملی خیلی جدی است و برخورد با آن نیز سخت است چون قانون سختگیری کرده است،
تصریح کرد: حرف های ما بر مبنای قانون است و هشدار می دهیم خیلی ها که خودشان را به نشنیدن می زنند، بشنوند که برخورد شدید است و هیچ تمایزی بین امنیت انسانی و ملی وجود ندارد و قانون آنها را به هم پیوند زده است. جعفری دولت آبادی تعرض به حکومت و بقای آن را جرم بزرگی خواند و گفت: این حق تمام حکومت ها است که از بقای خودشان حمایت کنند و تمام حکومت ها در این حوزه جدی هستند و هیچ کدام نمی توانند نسبت به حکومتی که با تلاش مردم ایجاد کرده اند منفعل باشند. وقتی حکومتی ببیند جمعیتی با قتل و ترورهای فراوان کشته می شوند و با کودتا و براندازی و تشکیل گروهک ها علیه حکومت اقدام می شود واکنش نشان می دهد و این واکنش باید در چارچوب مقررات کشور باشد.


وی همچنین در ادامه گفت: آنهایی که دست به شورش می زنند و دست به اسلحه می شوند توقع نداشته باشند که با آنها با ناز و نوازش برخورد شود. اینجا دستگاه قضایی است و طبق قانون عمل می کنیم.