می خواهند با تنظیم یک گزارش مردم را آرام کنند  

 

خبرگزاری  حکومتی مهر: عضو کميته ويژه مجلس در پيگيری وضعيت بازداشتگاهها گفت: قرار است گزارش اين کميته پس از ديدار با کميته سه نفره قوه قضائيه در پيگيری حوادث پس از انتخابات ارائه شود. به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، فرهاد تجری عضو کميته ويژه پيگيری وضعيت بازداشتگاهها در مجلس درباره دلايل عدم ارائه گزارش اين کميته که قرار بود امروز در صحن علنی مجلس ارائه شود، اظهار داشت: جوانب و زوايای گزارش تا حدودی آماده است ولی مقداری از ابعاد حقوقي، امنيتي، اجتماعی و روانی آن که بايد تامين کننده خواست عمومی باشد تکميل شود.


وی افزود: البته اصحاب رسانه برای آگاه سازی افکار عمومی وضعيت ارائه گزارش کميته ويژه را با حساسيت خاصی پيگيری می کنند اما اين گزارش در حد يک سند ملی است و بايد جدای از اينکه دارای ايراد و نقص نباشد جوابگوی افکار عمومی باشد. تجری با بيان اينکه هر کدام از اعضا در جلسات ايده های مختلفی درباره چگونگی ارائه گزارش کميته ويژه دارند تصريح کرد: قرار شده تا پس از برگزاری جلسه ای با کميته سه نفره قوه قضائيه برای پيگيری حوادث پس از انتخابات و بعد از شنيدن نقطه نظرات آنان اين گزارش ارائه شود.


وی با بيان اينکه احتمالا نشست کميته ويژه با کميته سه نفره قوه قضائيه اوايل هفته آينده برگزار شود، گفت: هيچگونه فشاری بر نمايندگان برای چگونگی ارائه گزارش کميته ويژه نيست چون مجلس در راس امور است و تنها تنوع سليقه ها در چگونگی ارائه گزارش باعث به عقب افتادن زمان ارائه اين گزارش شده است. تجری در پايان خاطر نشان کرد: آنچه وظيفه ماست اين است که نتيجه اقدامات را اعلام کنيم اما ما نمی توانيم در مقام قضاوت باشيم و تنها می توانيم برداشت خود را از روند قضاوت و نتايج پيگيری ها ارائه نماييم.