يک نماينده  مرتضوی را مقصر وقايع کهريزک خواند


سایت حکومتی جهان نيوز  : پس از اظهارات دیروز سعید مرتضوی درباره وقایع کهریزک که در آن سعی شده بود علت برخی از پی گیریهای رسانه ای در این زمینه خصومت شخصی با وی وانمود کند. خبرنگار ما گفتگویی را با علیرضا زاکانی انجام داد.

به گزارش جهان ، زاکانی که این روزها به دلیل عارضه گوش چپ در استراحت مطلق به سر می برد، ضمن ابراز تعجب از ادعاهای مرتضوی گفت :پرونده اتفاقات زندان کهریزک توسط کمیته ویژه ای در کشور پیگیری می شود و متخلفین با این گونه فرافکنی ها نمی توانند از روشن شدن، حقایق جلوگیری کنند.

زاکانی در عین حال با تاکید بر ضرورت برخورد قانونی با فتنه گران حوادث انتخابات به رسانه ها توصیه کرد که اجازه ندهند موضوعات فرعی نظیر فجایع کهریزک عاملی شود تا مسببان اصلی فتنه بزرگ انتخابات دهم بتوانند با دست مایه قرار دادن آن پشت سر این حوادث تلخ پنهان شوند.

وی همچنین در خصوص سکوت خود درباره مباحثی که قبلا راجع به مرتضوی بیان کرده بود گفت: به درخواست اینجانب هیاتی از سوی آیت الله شاهرودی رئیس وقت قوه قضائیه با حضور آقایان رئیسی،خلفی،جمشیدی،نکونام و رحیمی که 5نفر از قضات عالی کشور هستند تشکیل شده و بنده منتظرم با ارایه اسناد و مدارکی که مدتهاست آماده شده و به خاطر شرایط کشور از انتشار آن خودداری کرده ام پس از 9ماه سکوت در روزهای آینده این مستندات را به هیات مذکور تقدیم و نتایج آن را به سمع و نظر مسئولان کشور بویژه حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه برسانم.

نماینده مردم تهران درمجلس در پایان با اشاره به ادعاهای سعید مرتضوی در نامه دیروز درباره خصومت شخصی راکانی با وی گفت: بنده نیازی به پاسخگویی به نامه ایشان نمی بینم و انشاء الله به زودی نتایج هیات رسیدگی کننده به وقایع پس از انتخابات منتشر خواهد شد تا سیه رو شود هرکه در او غش باشد.

در همین زمینه پرویز سروری سخنگوی هیات ویژه مجلس و عضو شورای عالی امنیت ملی در گفتگو کوتاهی با خبرنگار جهان با اشاره به مطالب مطرح شده در نامه مرتضوی به خبرنگار جهان گفت: ادعاهای مطرح شده آقای مرتضوی مخدوش و بی مورد است و نظام اسلامی با متخلف در هر لباسی و موقعیتی برخورد خواهد کرد.