اعزام همسر یکی از مسئولان فدراسیون به جای قهرمان دومیدانی به مسابقات مالزی

 

سایت حکومتی تابناک.: رکورددار دوی 800متر زنان ایران گفت: نفر سوم این ماده فقط به این دلیل که همسر یکی از مسئولان کمیته‌های فدراسیون است به جای من راهی مالزی خواهد شد. مینا پورسیفی در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: دوومیدانی را از دوران نوجوانی در حالی در اردبیل شروع کردم که به هیچ عنوان امکانات تمرینی و یا پیستی برای دویدن نداشتیم و هنوز هم نداریم. وی افزود: پس از آن که رکورد ابراهیمی را شکستم، فقط در میادین بین‌المللی توانسته‌ام رکوردم را جابجا کنم؛ چرا که در رقابت‌های داخلی رقیبی ندارم.


پورسیفی با اشاره به مسابقات بین‌المللی مالزی تصریح کرد: پس از دوران مدرسه فقط مقطع کوتاهی برای آمادگی حضور در بازی‌های آسیایی داخل سالن ماکائو، زیر نظر احمد گودرزی مسئول کمیته دوهای استقامت و نیمه استقامت تمرین کرده ام و پس از آن مربی نداشته و به تنهایی تمرین کرده‌ام. رکوردار 800متر ایران گفت: چون مربی ندارم و تحت حمایت کسی از اعضای فدراسیون نیستم عملا به راحتی به فراموشی سپرده می‌شوم. شاید بتوان گفت تنها حامی من نیازاده نایب رئیس بانوان است که وی نیز در مجموعه فدراسیون تنها است. دارنده مدال طلای مسابقات بین‌المللی دوومیدانی در تهران گفت: فدراسیون قصد دارد تا تعدادی از بانوان دوومیدانی کار را راهی مسابقات بین‌المللی مالزی کند. ظاهرا اعلام شده که رکوردداران هر ماده به این مسابقات اعزام خواهند شد؛ اما در 800متر نفر سوم این ماده فقط به این دلیل که همسر یکی از مسئولان کمیته‌های فدراسیون است به جای من راهی مالزی خواهد شد.


دونده اردبیلی عنوان کرد: زمانی که جویای این مسئله شدم، گفتند پاسپورتم مشکل دارد؛ اما من کپی پاسپورت جدیدم را مدت‌ها است که به کمیته ملی المپیک ارسال کرده‌ام. قهرمان دوی 800 متر المپیاد ورزشی ایرانیان عنوان کرد: برای من حضور و کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی داخل سالن ویتنام مهم است. به این منظور با هماهنگی‌های نایب رئیس بانوان فدراسیون قصد دارم تا زیر نظر خانم قناتی تمرینات خود را در تهران از سر بگیرم. می‌خواهم عنوان چهارمی ماکائو را به مدال تبدیل کنم. سومین دوره بازی‌های آسیایی داخل سالن آسیا آبان‌ماه سال جاری در ویتنام برگزار خواهد شد.