یک فرمانده سرکوبگر: خودشان کشتند و به نام بسیج و نیروی انتظامی تمام کردند


پارلمان‌نیوز وابسته به خط امامی ها:  فرمانده سپاه محمد رسول الله   تهران بزرگ در جریان بازدید از خبرگزاری دولت، ایرنا به بیان نقش بسیج و سپاه در حوادث بعد از انتخابات پرداخت.به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلسپارلمان‌‌نیوز، سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی تصریح کرد:بر اساس قانون اساسی سپاه و بسیج وظیفه دفاع از نظام و دستاوردهای آن را برعهده دارد و هر جایی که احساس کنند به نظام خدشه وارد شود، باید وارد شده و ما احساس کردیم در این مرحله خدشه به نظام وارد گردیده است.

 

وی ادامه داد:بعد از اینکه نیروی انتظامی اعلام کرد، احتیاج به کمک بسیجیان برای کنترل اغتشاشات دارد، نیروهای بسیجی وارد عرصه شدند، که این اعلام نیاز در روز 23 خرداد ماه اتفاق افتاد و بخش از نیروهای بسیجی به کمک آنها رفتند اما از 25 خردادماه تمام مسئولیت برعهده سپاه و نیروهای بسیجی گذاشته شد که تا 25 مردادماه ادامه داشت.

سردار عراقی تاکید کرد:جمعیت اغتشاشگر این دوره با دفعات قبل متفاوت بود، مخصوصا با سال 78 که غائله کوی دانشگاه یا بعد از آن، تظاهرات های صنفی رخ داد، اما این بار سازمان یافته بود و عمدتا در فضای مجازی همدیگر را پیدا می کردند و با هم ارتباط برقرار می کردند و خود را با هم هماهنگ می‌کردند.

 

وی با اشاره به اینکه قدرت سازماندهی این افراد برای اغتشاشات بسیار بیشتر از سال های قبل بود، ادامه داد:این گروه ها سال‌ها بود که به دنبال سازماندهی افراد بودند که به عنوان سازمان رای معرفی شدند و این افراد در فضای مجازی با هم در ارتباط بودند و کم کم حرکات آرام خیابانی را تبدیل به اغتشاشات یعنی آتش زدن بانک ها، ادارات دولتی، اماکن عمومی، بیت المال و حمله به پایگاه های بسیج کردند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ همچنین در خصوص حمله اغتشاشگران به مسجد لولاگر نیز گفت:بسیجی های داخل مسجد لولاگر بیش از دوساعت در حال کتک خوردن از اغتشاشگران بودند و حتی این پایگاه را آتش زدند، اما یک تیر از بسیجیان شلیک نشد ولی در دنیا گفتند که بسیجیان مردم را کشتند، اما داخل خودشان افرادی بودند که به مردم شلیک کردند و به نام بسیجی، نیروی انتظامی و بچه های وزارت اطلاعات تمام می کردند.

وی افزود:در حوزه 117 بسیج در خیابان محمد علی جناح، بسیجیان به من خبردادند که به ما حمله شده و من گفتم که درها را ببندید و برید داخل، هیچ تظاهری هم نکنید.

سردار عراقی تصریح کرد:بیش از 10 هزار نفر به این حوزه حمله کردند و بسیجیان درها را بستند و ماشین سپاه را پشت آن گذاشتند اما این اغتشاگران شروع به سنگ پراکنی کردند و حتی بسیجیان را با تیر زدند که یکی از افراد ما از ناحیه پا مجروح شده است.

وی اظهار داشت:کوکتل مولوتف، سنگ، کلوخ و آهن پاره به سمت پایگاه پرتاب شد به شکلی که سه ساعت و نیم درگیری وجود داشت، این افراد نرده ها کندند و پله درست کردند و آمدند تا از دیوار به داخل وارد شوند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه این افراد  تویوتای سپاه را نیز آتش زدند، افزود:به بسیجی ها گفتم چند تا تیر مشقی بزنید تا شاید این افراد بترسند و از آنجا دور شوند، اما این افراد زمانی که فهمیدند این تیرها مشقی است به هم می گفتند "نترسید تیرها مشقی است و به پایگاه حمله کنید".

وی ادامه داد:یکی از اغتشاشگران از دکل مخابرات بالا آمد تا به اسلحه خانه حمله کند، اما بر اساس قوانین نظامی کشور هر کس به یک پایگاه نظامی برای تسخیر و غارت سلاح های آن حمله کند باید به او شلیک کرد.

 

عراقی تصریح کرد:این پایگاه دارای صدها قبضه اسلحه بود و از من پرسیدند چه کار کنیم من گفتم که از این مکان نباید اسلحه خارج شود، چون اگر این اسلحه ها به دست این افراد می افتاد جنگ خیابانی شدیدی آغاز می شد و معلوم نبود که چه اتفاقی خواهد افتاد.


 
وی افزود:هرچه اخطار کردیم که این افراد عقب بروند، گوش نکردند، تا اینکه فردی که قصد داشت از دکل مخابرات وارد اسلحه خانه شود را با تیر زدند و افتاد، رسانه های بیگانه نیز آمدند آن لحظه ای که تیراندازی می شود را به خورد مردم جهان دادند.

سردار عراقی با تاکید بر اینکه نظر رهبر انقلاب و نظام دلجویی از افراد آسیب دیده است، تصریح کرد:24 نفر در حوادث بعد از انتخابات در تهران از هر دو طرف کشته شدند که باید از خانواده آنها دلجویی شود و این افراد یا شهید محسوب شدند یا تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند.

وی افزود:700 نفر از بسیجی ها در این حوادث زخمی شدند ولی آمار دقیقی از زخمی های اغتشاشگران در دست نیست.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت:خیلی از اسامی افرادی 72 نفری که از آنان به عنوان کشته شدگان یاد می شود، در داخل یا خارج کشور به زندگی عادی خود ادامه می دهند.

وی افزود:می خواهند آمار را بالا نشان دهند تا اغتشاشات را همزمان با بازگشایی دانشگاه ها به این فضای فرهنگی برده و اذهان عمومی را منحرف کنند و اغتشاشات را ادامه دهند.

وی تعداد شهدای بسیجی در حوادث بعد از انتخابات را 12 نفر اعلام کرد.