می خواهند جنایات کهریزک را با دستگیری ده مامور سرهم کنند


خبرگزاری حکومتی ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی کشور از دستگیری 10 نفر از ماموران نیروی انتظامی در جریان بازداشتگاه کهریزک خبر داد.به گزارش مهر، سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تا کنون 10 نفر از ماموران نیروی انتظامی که در بازداشتگاه کهریزک مسئولیتی داشتند توسط سازمان قضائی نیروهای مسلح بازداشت شده اند و پرونده آنها از سوی این سازمان در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: پرونده این افراد نباید با مسایل سیاسی آلوده گردد تا به روند رسیدگی قضائی پرونده لطمه ای وارد شود.

احمدی مقدم در رابطه با تجمعات اخیر در دانشگاههای تهران گفت: پلیس هیچ گونه مداخله ای در داخل دانشگاهها ندارد و در چند روز اخیر ما شاهد برپایی تجمعاتی در بعضی از دانشگاهها بودیم که افراد معترض در این تجمعات اعتراضات خود را بیان کردند.فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حوادث کوی دانشگاه گفت: ناهماهنگی بین رده های مسئول باعث به وجود آمدن چنین حوادثی شد. در صورتی که اگر مسئولین دانشگاه هماهنگی لازم را داشتند باعث نمی شد افراد خودسر در این موضوع دخالت کنند و چنین حوادثی به وجود آید.

سردار احمدی مقدم در رابطه با اطلاعیه اخیر پلیس اماکن عمومی مبنی بر ممنوع بودن ارائه کراوات در مغازه ها گفت: ترویج فرهنگ غربی به صورت علنی کار نادرستی است و این اطلاعیه با همکاری اتحادیه صادر شده است.