خبرگزاری حکومتی ايرنا طی انتشار گزارشی که صحت آن معلوم نیست، خبر از پروژه اعتراف گیری از دو تن از عکاس داد. مجیدی سعیدی و ساتیار امامی دو عکاسی هستند که چند هفته قبل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

 

در خبر ایرنا آمده است:

 

از میان عناصر دستگیر شده در این خصوص دو تن از آنها به نامهای مجید.س و ساتیار.الف ضمن اقرار به ارتباطات خود با جریان مذکور نحوه فعالیت و همکاری خود با این جریان را تشریح و سایر اعضا و سرپل های ارتباطی شبکه عکس را معرفی کرده اند که بررسی های بیشتر در این باره ادامه دارد.
گزارش ایرنا حاکیست، این افراد پس از آن دستگیر شدند که تصاویری از اغتشاشات تهران را برای رسانه های خارجی ارسال کردند. براساس اعترافات به دست آمده، عناصر مذکور برای انجام ماموریت خود به ویژه برای ارسال تصاویر مورد نظر از مدتها پیش تحت آموزش قرار گرفتند. (آيا عکاس ها قرار است کاری به غير از گرفتن عکس و ارسال آن بکنند؟!)


یکی از عکاسان دستگیر شده یک سال و نیم قبل از سوی یکی از مجموعه های ضد انقلاب فعال در غرب در یک کشور آسیایی تحت آموزش اساتیدی از صربستان و گرجستان قرار گرفته بود و محل ملاقات هایش با عناصر دشمن در دوبی نیز شناسایی شده است.

 

مجید سعیدی بنیان‌گذار واحد عکس خبرگزاری فارس است و تا پیش از شروع به کار دولت نهم دبیر سرویس عکس فارس بود.

 

ساتیار امامی نیز در همین دوره به خبرگزاری فارس پیوست و جزو عکاسان ارشد این خبرگزاری بود. در دوره دبیری مجید سعیدی در خبرگزاری فارس، بخش عکس این خبرگزاری به مهمترین واحد تولید عکس خبری کشور تبدیل شد. پس از رفتن سعیدی از این خبرگزاری و سیطره جو امنیتی در محیط کار بیشتر عکاسان نسل اول خبرگزاری فارس از جمله ساتیار امامی به خبرگزاری‌های دیگر رفتند.