نیروهای مشترک ارتش و پلیس عراق پایگاه اشرف را به تصرف در آوردند

 

راديو فرانسه : نیروهای مشترک ارتش و پلیس عراق امروزسه شنبه در یک سلسله عملیات وسیع با صدها تن از نفرات خود، با حمله به پایگاه "اشرف" محل استقرار اعضاء و هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران کنترل پایگاه را به دست گرفتندبه گزارش خبرگزاری فرانسه ، یک مقام نظامی ارتش عراق در بعقوبه در مورد حملات امروز گفت ، مذاکرات برای ورود مسالمت آمیز نیروهای عراقی به پایگاه اشرف به جائی نرسید ، از این رو تصمیم گرفته شد پایگاه با توسل به نیروی نظامی تحت کنترل درآید.
یک سخنگوی ارتش عراق نیز با تائید تصرف پایگاه اشرف اظهار داشت که برای این امر به دستور دفتر نخست وزیری عراق دو لشکر متشکل از چهارصد تن از نفرات ارتش و پلیس از دو استان "دیاله " و "تصره " عملیات نظامی علیه پایگاه را بر عهده داشتند.


به گفته یک سخنگوی پلیس، مجاهدین کوشش کرده اند بطورغیرمسلحانه و با استفاده ازامکانات اولیه به مقاومت بپردازند و نیروهای عراقی نیز از باتوم های برقی برای کنترل آنها سود جویند.
متقابلاً سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد نیروهای ارتش با استفاده از "بلدوزر" با ویران کردن درب ورودی پایگاه وارد اشرف گردیده و علیه نفرات مستقر در پایگاه از گاز اشک آور استفاده کرده اند.


سازمان مجاهدین خلق ایران، امریکا را مسئول حفاظت از جان ساکنین اشرف دانسته و از دبیر کل سازمان ملل و سازمان های حقوق بشر بین المللی خواسته است برای متوقف کردن یورش نیروهای نظامی حکومت عراق دست به اقدام فوری به زنند