صحبت های مادر ندا در باره مرگ دخترش و دستگاه دروغ پراکنی رژیم

 

روزنامه حکومتی اعتماد ، کيوان مهرگان :  کمتر از يک هفته مانده به چهلم ندا آقاسلطان يکي از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري، حجت الاسلام مهدي کروبي به ديدار خانواده او رفت تا ضمن ابراز همدردي با پدر، مادر و ديگر اعضاي خانواده وي، ياد و خاطره ندا و ديگر جان باختگان حوادث پس از انتخابات را گرامي بدارد.مهدي کروبي در ديدار با مادر ندا با بيان اينکه هيچ کدام از ما از تقدير و سرنوشت باخبر نيستيم و هيچ کدام نمي دانيم چه حوادثي در انتظارمان است، گفت؛ حوادثي که رخ مي دهد به اندازه يي بزرگ است که غم و اندوه فراوان به دنبال دارد. ندا خانم در درون تظاهرات بوده، تيري آمده و به قلب جوان معصومش اصابت کرده است و وي جان باخت. خب اين تير از کجا آمده؟ کروبي خاطرنشان کرد؛ مقدمات انتخابات فراهم شده، همه براي شرکت در انتخابات مشوق بودند، انتخاباتي برگزار شده، مردم تشخيص داده اند نتايجي که اعلام شده متاسفانه بر خلاف انتظارشان بوده و چون اين نتايج بر خلاف انتظارشان بود، بي محابا و خودجوش به صحنه آمده اند. کروبي با اشاره به اظهارات برخي که حرکت اعتراضي مردم را به خارجي ها نسبت داده اند، گفت؛ تمام احزاب چپ و راست تلاش کنند، نمي توانند نصف اين جمعيت را به خيابان بياورند. مردم رايشان را مي خواهند. مي خواهند بدانند رايشان کجا رفته است. دبيرکل حزب اعتماد ملي نظم خودجوش مردم در راهپيمايي هاي اعتراضي را بي نظير توصيف و تاکيد کرد؛ مردم براي نظم و حرکت تاکيد داشتند. حتي به طور خودجوش از طرح شعارهايي که شائبه عبور از خط قرمز داشت هم پرهيز مي کردند و خود به خود جلوي اين شعارها را مي گرفتند.


کروبي جان باختن معصومانه ندا و بازتاب هاي آن را مورد توجه قرار داد و گفت؛ فرزند عزيزي که جان باخت، نهايت معصوميت و مظلوميت بود که در داخل و خارج بازتاب گسترده يي داشت. مرگ ندا هم مظلوميت مردم ايران را در اين شرايط فرياد زد و هم از تضييع حق جلوگيري کرد و ان شاء الله آثار سودمندي را در حال و آينده نصيب مردم مي کند. کروبي با بيان اينکه مرگ حق است و هيچ کس نمي تواند از آن فرار کند، با اشاره به تاثير جان باختن ندا آقاسلطان گفت؛ مرگ ندا از آن دست رخدادهايي است که تا سال ها و حتي قرن ها در خاطر مردم مي ماند و همين حوادث خود سرفصل و مبداء تاريخي مي شود. ندا آقاسلطان به تاريخ و به حرکت هاي مردم پيوست. مظلوميت مرگ ندا آنچنان زياد بود که همه را ناگزير به واکنش کرد و ديديم که همه اعم از حاکمان و غيرحاکمان نامه نوشتند. ما هم تلاش مان اين است که حرکت مردم را زنده و بالنده نگه داريم. کروبي تاکيد کرد؛ تداوم ابهامات موجود به معناي پايان جمهوريت نظام است و همه بايد تلاش کنيم جمهوري اسلامي همچنان پابرجا بماند.در ادامه ديدار دبيرکل حزب اعتماد ملي با خانواده آقاسلطان، هاجر رستمي مطلق مادر ندا آقاسلطان به مهدي کروبي گفت؛ ما در اوايل انقلاب و در جريان انقلاب دوشادوش ملت براي استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران حضور داشتيم اما انتظار ما از نظام اين نبود که فرزندان مان کشته شوند.
مادر ندا با اظهار گلايه از سخنان سيداحمد خاتمي امام جمعه موقت تهران و عزت الله ضرغامي رئيس سازمان صدا و سيما گفت؛ مرگ ندا يک طرف، اظهارات اين دو يک طرف که يکي فرزندم را هنرپيشه و مرگ او را ساخته و پرداخته کامپيوتر مي داند، ديگري هم ندا را يک هنرپيشه معرفي مي کند. وي گفت؛ اين اظهارنظرها بيش از مرگ ندا برايم تلخ و دردآور بود.وي گفت؛ ندا هم مانند هزاران جوان ديگر که علاقه مند به سرنوشت کشورشان هستند، به سرنوشت ايران علاقه مند بود. او هم مانند ديگر جوانان به نتايج انتخابات اعتراض داشت. وي در بيان روز حادثه گفت؛ ما هر روز با هم در تجمعات حضور پيدا مي کرديم. روز حادثه به خاطر اينکه من بيماري خوني دارم، نتوانستم همراه او بروم. قرار شد تلفني با هم در تماس باشيم.من از شب قبل دلشوره داشتم. اصرار داشتم ندا نرود. اما او نپذيرفت و همراه استادش رفت. من در طول مسير مدام با ندا در تماس بودم. در آخرين تماس ندا گفت؛ گاز اشک آور زده اند و ما داخل يک کوچه فرعي هستيم تا سوار ماشين شويم. نزديک ساعت شش و نيم بعدازظهر بود که استادش تماس گرفت و گفت پاي ندا تير خورده است. ما سراسيمه خودمان را رسانديم به بيمارستان شريعتي. ابتدا کسي چيزي به من نمي گفت اما وقتي فهميدم، از هوش رفتم و ديگر چيزي متوجه نشدم.هاجر رستمي مطلق گفت؛ مي گويند ندا دشمن شخصي داشته است، مگر ندا چه کاره بود که دشمن شخصي داشته باشد. او نه وکيل بود، نه وزير بود. يک جوان ساده که مانند ديگر جوانان کشورش نسبت به سرنوشت خود و جامعه اش حساس بوده، همين،خواهر ندا آقاسلطان نيز در پاسخ به کساني که جان باختن ندا را کار منافقين مي دانند، گفت؛ اگر کار منافقين بوده چرا اجازه ختم نمي دهند. چرا نمي گذارند يک تالار بگيريم تا دوستان و آشنايان دور هم جمع شوند؟ حتي سالن غذاخوري که ما براي ختم بي سروصداي ندا رزرو کرده ايم، لغو مي کنند.در پايان ديدار صميمي حجت الاسلام کروبي با خانواده ندا آقاسلطان، کروبي گفت؛ همه ما شريک غم شما هستيم و براي آن مرحوم از درگاه باري تعالي علو درجات را خواهانيم.