دستور خامنه ای برای تعطیلی کهریزک، از بین بردن آثار جنایت است

 

به گزارش خبرگزازی حکومتی مهر، به دستور خامنه ای قتل گاه کهریزک را تعطیل کردند. هدف از تعطیلی کهریزک، پاک کردن یکی از دهشتناک ترین آثار جنایت رژیم است. قتل گاه کهریزک از فجایعی است که رژیم در سی سال گذشته به جود آورده است. مهر در این رابطه می می نویسد:  سخنگوی کمیته ویژه پیگیری بازداشت شدگان اخیر گفت: بازداشتگاهی که خبر تعطیلی آن به دستور خامنه ای منتشر شد ، بازداشتگاه کهریزک بوده که استاندارد و شرایط لازم برای حفظ حقوق بازداشت شدگان را نداشته است.


دکتر کاظم جلالی در پاسخ که از وی درباره ابراز نگرانی برخی نمایندگان و چهره های سیاسی کشور درباره وضعیت بازداشت شدگان وقایع اخیر در بازداشتگاه کهریزک و احتمال بازدید نمایندگان از این بازداشتگاه پرسید، گفت: این همان بازداشتگاهی است که خامنه ای به خاطر عدم دارا بودن شرایط لازم برای حفظ حقوق متهمان ، پس از اطلاع دستور به بستن آن دادند. سخنگوی کمیته ویژه پیگیری بازداشت شدگان اخیر همچنین اعلام کرد: نمایندگان عضو این کمیته امروز از زندان اوین بازدید می کنند.بازدید از بازداشتگاه کهریزک با توجه به تعطیلی آن احتمالاً از دستور کار این کمیته خارج شده است.


آيا مسولان اين بازداشتگاه که مطابق قوانين خود اين رژيم مرتکب جنايت شده اند محاکمه خواهند شد؟وظيفه سازمانهای حقوق بشر و همه آراديخواهان است که جنايات رخ داده در اين بازداشتگاه را پيگيری نمايند.