احمدی نژاد وزیران اش را که خواستار اجرای دستور خامنه ای شده بودند، برکنار کرد

 

خبرگزاری حکو متی مهر: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح درباره کنار گذاشتن بعضی از وزیران از سوی رئیس جمهور ، به موضع این وزیران برای اجرای بدون چون و چرای نظر رهبری درباره رحیم مشایی اشاره کرد و گفت: اقدام رئیس جمهور در برکناری وزیران کار درستی نبود.


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در حاشیه‌ مراسم تجلیل از جانبازان و ایثارگران مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران، تاکید کرد: با توجه به اینکه وزیران در مسائل اخیر و دستور رهبر انقلاب درباره برکناری مشایی مواضع جدی در جهت اجرای بدون چون و چرای نظر رهبری اعلام کرده بودند ، لذا کنار گذاشتن بعضی از وزیران در این مقطع کار درستی نبود.
وی در عین حال گفت: طبق آخرین اطلاعات واصله وزیر اطلاعات تنها وزیر برکنار شده است و با توجه به اینکه در حال حاضر نیمی از اعضای کابینه تغییری نکرده‌اند، بنابراین دولت نهم همچنان رسمیت دارد.


نایب رئیس مجلس، با بیان اینکه تا این لحظه خبری از قبول استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده‌ایم، خاطرنشان کرد: در صورت رسمی شدن استعفای آقای صفارهرندی که از وزیران کارآمد کابینه بود، یکی از دو راه پیش‌روی دولت است؛ اول اینکه یا باید بلافاصله کابینه توسط رئیس جمهور به مجلس معرفی شود و مجلس جلسه رای اعتماد برگزار کند و یا اینکه جلسات هیئت دولت تشکیل نخواهد شد و مصوباتی به عنوان مصوبات هیئت دولت نیز نخواهیم داشت.


وی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص جابجایی رحیم‌مشایی از معاون اولی به ریاست دفتر رئیس‌جمهور در پی اجرای دیر هنگام دستور رهبر معظم انقلاب نیز، گفت : این مسئله در اختیار رئیس جمهور بود، اما بنده معتقدم که با توجه به نظر شفاف مقام معظم رهبری این انتصاب جدید باید حداقل بدون فاصله‌ زمانی و بدون دریافت نظر رهبری معظم انقلاب انجام نمی‌شد.