کشتار بیرحمانه جوانان در خیابان ها  و در زندان ها، صدای حکومتی ها را هم در آورده است

 

خبرگزاری حکومتی ایلنا: حميدرضا كاتوزيان با استناد به ماده 23 بند 11 آيين‌نامه مجلس شوراي اسلامي در تذكري اظهار داشت: مسوولين بايد دغدغه‌هاي رهبري را سرلوحه كار خود قرار دهند. به گزارش خبرنگار ايلنا، نماينده مردم تهران در ادامه گفت: مردم در تماس با ما اعتراضاتي مطرح كرده‌اند كه چرا اقدام عاجلي در مورد فوت برخي جوانان و معترضان كه در ناآرامي‌هاي اخير پيش آمده، صورت نمي‌گيرد.
وي با اشاره به اينكه مرگ محسن روح‌الاميني كه همگان پدر وي را به عنوان يك برادر اصولگرا مي‌شناسيم، در هاله ابهام باقي مانده است، افزود: ايشان در روز 18 تير دستگير شده‌اند و پس از مدتي جسد وي در حالي كه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود به خانواده تحويل داده شده است.

وي تاكيد كرد: هيچ‌كس در اصولگرايي آقاي روح‌الاميني شك نداشته است و ايشان تنها معترض بوده‌اند و دستگيري ايشان بر اساس چه قانوني صورت گرفته است. اين نماينده مجلس با تاكيد بر اينكه مسوولين بايد پاسخگو باشند، يادآور شد: نمايندگان پيگيري اين مسائل را وظيفه شرعي و قانوني خود مي‌دانند و در حال حاضر اين نگراني در مورد افرادي كه در وضعيت مشابه قرار دارند وجود دارد.

ابوترابي‌فرد نيز كه رياست جلسه را برعهده داشت گفت: كميته در حال پيگيري است و در اين راستا مذاكرات جدي شكل گرفت. وي افزود: كميته‌اي ويژه متشكل از نمايندگان كميسيون‌هاي مختلف تشكيل شده كه از امروز كار خود را براي بررسي وقايع اخير آغاز مي‌كند.