روح الاميني را می شناختند این بلا را به سرش آوردند، وای به حال دیگران

 

 خبرگزاری حکومتی ایلنا: مسعود پزشكيان عضو فراكسيون خط امام  با حضور در جمع خبرنگاران پارلماني در پاسخ به سوالي كه به درگذشت محسن روح الاميني كه روز 18 تيرماه دستگير شده و در زندان كشته شده بود‌ اشاره داشت،گفت: اين اتفاق بسيار وحشتناكي بود. به گزارش خبرنگار ايلنا، پزشكيان با ابراز نگراني نسبت به وضعيت ديگر بازداشت شدگان حوادث اخير ادامه داد: فرزند آقاي روح الاميني كسي بود كه اين افراد او را مي‌شناختند. با اين حال دچار چنين سرنوشتي شد. از اين رو ما نگران كساني هستيم كه چنين شناختي هم از آنها وجود ندارد.


پزشكيان با بيان اينكه درذهنم نمي‌گنجد كه در حكومت جمهوري اسلامي چنين رفتارهاي ناراحت كننده‌اي صورت گيرد،ادامه داد: اميدوارم مجلس بتواند با ورود به اين مسايل، گامي در راستاي حل آن بردارد. برخي همكاران در تلاش هستند تا ببينند با چه سياستي و چگونه مي‌توانند عمل كنند تا هم سوء برداشت‌هاي غلطي از مسايل نشود و هم حق مطلب ادا شود.


عضو فراكسيون خط امام  در پاسخ به سوالي كه نگران تكرار حوادث گذشته بود،گفت: تا آنجا كه از دست ما بر مي‌آيد تلاش مي‌كنيم اين حوادث تكرار نشود.


پزشكيان از رايزني با رئيس مجلس و برخي گروه‌هاي سياسي مختلف در اين زمينه خبر داد و گفت: البته اين مساله مورد تاييد هيچ مرجعي نيست و بحث ما اين است كه بايد قانوني، عادلانه و منصفانه عمل شود. به اين ترتيب اگر كسي مجرم است بايد با او برخورد قانوني شود و در دادگاه محاكمه شود. نه اينكه اين افراد را آنقدر شكنجه دهند كه چنين اتفاقاتي بيفتد.


وي در مورد تلاش‌هاي كميته حقيقت‌ياب رئيس مجلس براي بررسي وضعيت بازداشت‌شدگان اخير ابراز بي‌اطلاعي كرد و گفت: البته اوضاع خوبي نيست.


پزشكيان در پاسخ به سوالي كه به چگونگي ورود مجلس براي حل اين مسائل اشاره داشت، گفت: البته دست مجلس باز است اما اينكه چگونه و چه راهي را انتخاب كنيم كه بتوان هم اطلاع‌رساني كرد و هم جلوي تكرار اين مسائل را گرفت و بهانه‌اي هم به دست دشمنان نداد، نياز به تدبير دارد.