دو گزارش در مورد سانحه هوائی در فرودگاه مشهد

 

خبرگزاری حکومتی ایرنا: يک فروند هواپيماي مسافربري متعلق به شرکت هواپيمايي آريا که از تهران به مقصد مشهد حرکت کرده بود، در فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد دچار سانحه شد. به گزارش ايرنا به نقل از منابع آگاه، چرخ هاي اين هواپيما هنگام فرود در فرودگاه مشهد آتش گرفته و از باند فرودگاه منحرف شده و با ديواره اي در منطقه "طرق " برخورد مي کند. بر اساس اخبار رسيده، کابين اين هواپيما دچار آتش سوزي شده است.

 

معاون سياسي اجتماعي استاندار خراسان رضوي گفت: بر اثر سانحه و آتش سوزي هواپيماي مسافري تهران - مشهد متعلق به شرکت هواپيمايي آريا تا اين لحظه ( ساعت 20) تعداد 17 نفر کشته و 19 نفر مجروح شدند. " قهرمان رشيد" در گفت و گو با ايرنا افزود: تمام کشته ها و زخمي ها و مسافران اين سانحه هوايي از هواپيما تخليه شده اند و آتش سوزي به طور کامل مهار شده است. وي ادامه داد: اين هواپيما از نوع ايلوشين است و تمام 153 مسافران آن در حال حاضر از هواپيما تخليه شده اند.

 

خبرگزاری حکومتی مهر: مسافران سانحه دیده پرواز تهران - مشهد که دقایقی قبل در هنگام نشستن در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از باند خارج شده است به مسجد فرودگاه منتقل شدند. این مسافران که شامل اکثریت مسافران می شود توسط اورژانس به مسجد منتقل شده اند و ماموران امداد اورژانس در حال خدمات رسانی به آنها هستند.

یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی آریا تور به شماره پرواز 1525 که از مقصد تهران به مشهد حرکت کرده بود، هنگام نشستن در فرودگاه از باند خارج شده و به موانع اطراف برخورد کرده است.اطلاعات اولیه حاکی از آن است که تا کنون دست کم دو ردیف اول سرنشینان این پرواز جان باخته اند. همچنین شمار مجروحان حادثه که اغلب دچار آسیب از ناحیه سر شده اند حداقل 30 نفر برآورد می شود.

مسئولان قرار است تا نیم ساعت دیگر تعداد دقیق مجروحان و کشته شدگان را اعلام کنند.