حمله به تجمع دراویش گنابادی با گاز آشک آور و سلاح سرد


سایت مجذوبان نور :به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور از شهرستان گناباد صبح امروز پنج شنبه یکم مردادماه 1388 پنج تن از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی به نامهای آقایان 1ـ رامین سلطانخواه 2 ـ سعید کاشانی 3ـ ظفر مقیمی 4ـ سعید شمسائی 5ـ نواب در مقابل دادستانی گناباد دستگیر و بازداشت شدند .در ادامه این گزارش آمده است نامبردگان جهت پی گیری و اعتراض به دستگیری خانواده مرحوم پایاب که در بازداشت به سر می برند به دادسرای گناباد مراجعه نموده و درخواست آزادی آنها را داشته اند.


صبح امروز پنج شنبه  یکم مرداد ماه 1388 ساعت 10:30، عده ای از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی که دراعتراض به بازداشت غیر قانونی خانواده مرحوم پایاب در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گناباد اجتماع نمودند ، توسط نیروهای لباس شخصی و گارد ضد شورش با گاز اشک آور و سلاحهای سرد مورد هجوم و حمله قرار گرفته و تعدادی قریب به 30  نفر از آنها  دستگیر و با مینی بوس به مکان نامعلومی انتقال یافته اند .


بنابر این گزارش ؛ خواسته تجمع کنندگان ، آزادی بلاقید و شرط  زندانیان است و علیرغم تهدیدهای دادستانی و مقامات انتظامی گناباد ،  اعلام می کنند تا آزادی زندانیان محل را ترک نخواهند کرد .


این گزارش در پایان می نویسد ؛ وضعیت سلامت تعدادی ازافراد که توسط نیروهای لباس شخصی و گارد ضد شورش موردهجوم و ضرب و شتم قرار گرفته اند خطرناک است


مراسم سوگواری و ترحیم حسین پایاب ، شامگاه امروز چهارشنبه 31 تیرماه با حضور جمعی از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی و بازماندگان آن مرحوم مقابل زندان گناباد برگزار شد . لحظاتی پس از آغاز این مراسم سرهنگ نصیری رییس اداره آگاهی گناباد در محل حاضر و از سوی دادستان گناباد حاضرین را تهدید به برخورد انتظامی و قضایی نمود . اما علیرغم این فشارها ،‌ مراسم کماکان ادامه دارد و جمعیت حاضر مقابل زندان گناباد رو به افزایش است . حسین پایاب یکی از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی بود که روز یکشنبه 28 تیر ماه 1388 به رحمت ایزدی پیوست و علیرغم حضور و تهدید مأمورین امنیتی ، خانواده اش و جمع کثیری از دراویش پیکر وی را در مزار سلطانی بیدخت به خاک سپردند . اما پس از این خاکسپاری ، همسر ، دو فرزند و یکی از بستگان مرحوم پایاب صبح روز 4 شنبه 31 تیرماه  به دستور دادستان گناباد بازداشت شدند . خانم هاجر طاهری (همسر مرحوم) و آقایان حمید و علی پایاب (فرزندان مرحوم ) و آقای عزیز الله صفری از بستگان متوفی ، از جمله بازداشت شدگان هستند . خانم طاهری به دلیل کهولت سن و بیماری قلبی در وضعیت نابسامان جسمی قرار دارد و سلامت وی در خطر است .


بستگان آقای پایاب می گویند تصمیم دارند در صورت عدم آزادی خانواده آن مرحوم ، کلیه مراسم ترحیم را مقابل زندان گناباد برگزار نمایند