آژانس خبری موکریان : تکذیب خبر اعدام یک زندانی اهل حق در ارومیه

 

آژانس خبری موکریان- سرویس حقوق بشر :به دنبال انتشار خبری در سایتها و رسانه ها ، مبنی بر اجرای حکم اعدام یک زندانی اهل حق در زندان ارومیه به نام یونس آقایان ، خانواده این زندانی در تماسی با آژانس خبری موکریان ، این خبر را تکذیب کردند.


ایوب آقایان پدر یونس آقایان ، در گفتگو با آژانس خبری موکریان ، ضمن تکذیب خبر اعدام فرزندش ، اظهار داشت : چند روز پیش به بهانه درگیری ، یونس را به قرنطینه زندان منتقل کرده و پس از مدتی وی را به بند عمومی زندان برگردانده اند.


وی در ادامه افزود: پسر من یک کارگر ساده بوده که برای حقوق خود بصورت اتفاقی به این درگیری کشیده شده است و من خودم او را تحویل مراجع قانونی دادم .


یادآور می گردد یونس آقایان به همراه چند تن دیگر از اهالی روستای اوچ تپه میاندوآب ، در درگیری های سال 83 روستای اوچ تپه بازداشت شدند که نامبرده و مهدی قاسم زاده پس از محاکمه در دادگاه ، به اعدام محکوم شدند.


در رابطه با انتشار چنین اخباری در رسانه ها ، خسرو کردپور مدیر آژانس خبری موکریان در گفتگوی کوتاهی با سرویس حقوق بشر این آژانس ضمن انتقاد از رسانه ها و سایت هایی که مبادرت به انتشار خبر می نمایند ، اظهار داشت : قبل از انتشار چنین اخباری بهتر است برای اطمینان از صحت و سقم آن ، حداقل با خانواده یا وکیل زندانی تماسی حاصل کنند تا با جلوگیری از انتشار اخبار نادرست ، مانع مخدوش شدن اعتبار رسانه ای خود شوند.