ممنوعيت حضور همزمان دختران و پسران در آموزشگاهها

 

خبرگزاری حکومتی ایسنا: معاون مشارکت‌هاي مردمي سازمان آموزش وپرورش شهر تهران از اعمال برخورد با 40 آموزشگاه آزاد علمي و زبان غيرمجاز خبر داد.

مهدي جلالي توضيح داد: 40 آموزشگاه غيرمجاز در سال گذشته از طريق مقامات قضايي پلمب شدند و اعمال برخورد با 20 آموزشگاه آزاد غيرمجاز ديگر نيز در دستور کار است.او تاكيد كرد: تمامي آموزشگاه‌هاي آزاد علمي و زبان بايد از آموزش و پرورش مجوز داشته باشند، در غير اين صورت، با آ‌ن‌ها بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

جلالي بر اساس گفته‌هاي خود بيان كرد كه دانش‌آموزان و اولياي مي‌توانند فهرست مراکز آزاد علمي غيرمجاز را از روي سايت آموزش و پرورش شناسايي کنند.

معاون مشارکت‌هاي مردمي سازمان آموزش وپرورش شهر تهران ضمن بيان اين مطلب، از افزايش 10 تا 20 درصدي شهريه آموزشگاه‌هاي آزاد علمي و زبان به طور متوسط نيز خبر داد.

وي همچنين اعلام كرد: در حال حاضر، 900 آموزشگاه آزاد علمي و زبان در شهر تهران مشغول به فعاليت هستند.اين مسوول آموزش و پرورش شهر تهران در عين حال اين نكته را نيز يادآور شد كه حضور هم‌زمان دانش‌آموزان دختر و پسر در آموزشگاه‌هاي آزاد علمي و زبان ممنوع اعلام شده است و تفکيک حضور دانش‌آموزان دختر و پسر در آموزشگاه‌ها در روزهاي زوج و فرد نيز صرفا با كسب مجوز از سازمان آموزش و پرورش شهر تهران امکان‌پذير است.